tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piłka opuściła boisko? Kontrowersje przed golem Błaszczykowskiego z Portugalią

Polscy piłkarze przegrali w czwartek na stadionie w Chorzowie z Portugalią (2:3) w meczu Ligi Narodów. Kontrowersje wzbudziła akcja, po której gola strzelił Jakub Błaszczykowski.
Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3: gol Jakuba Błaszczykowskiego [wideo]
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty/TVP Sport)

Kiepski jubileusz Lewandowskiego. Pięć goli w Chorzowie

Pomocnik Wolfsburga na boisku pojawił się w 63. minucie i po raz 103. wystąpił w narodowych barwach, wyprzedzając pod tym względem Michała Żewłakowa. Błaszczykowski swój rekordowy występ okrasił pięknym golem.

– Najważniejsze są jak najlepsze rezultaty drużyny. Chcę bardzo podziękować kibicom, za to co wspólnie osiągnęliśmy i że zawsze we mnie wierzą – mówił po meczu.

Początek akcji wzbudził jednak spore wątpliwości. Kamil Grosicki biegł z piłką przy linii bocznej boiska. W pewnym momencie wydawało się, że wyszła ona na aut, co zresztą pokazywali Portugalczycy. Błąd arbitra, który nie zatrzymał gry, sugerowali też komentatorzy Telewizji Polskiej – Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak oraz internauci na Twitterze.

Sytuację analizował również Robert Podoliński, ekspert TVP Sport. – Obraz z kamery telewizyjnej jest nieco przekłamany. Wydaje się jednak, że przestrzeń między piłką i linią wskazuje na aut. Zresztą obrońca Portugalczyków odpuścił Grosickiego i zatrzymał się – stwierdził.

Polacy po remisie na inaugurację z Italią (1:1) i porażce z Portugalią, zajmują drugie miejsce w grupie. Liderami są aktualni mistrzowie Europy, którzy wygrali oba spotkania. Transmisja spotkania z Włochami w niedzielę od 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 20:35 w TVP1.

Wydaje się, że przy akcji Grosickiego był aut
Lewandowski: popełniliśmy dużo indywidualnych błędów
Zieliński: trzeba szlifować nowe ustawienie, dobrze się w nim czujemy
Kamil Glik: gra idzie o utrzymanie w Dywizji A
Poważne problemy Włochów. "Od mojej nominacji jest jeszcze gorzej"

podobne informacje

Ireneusz Mazur skomentował losowanie Polaków przed mistrzostwami Europy w 2019 roku

ME siatkarzy 2019: Polacy poznali grupowych rywali

El. ME 2020: Slavisa Stojanovic selekcjonerem Łotwy

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w 2022 roku