tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów: kuriozalna pomyłka UEFA. Mecz Rosji ze Szwecją rozpoczął się za późno

Niecodzienną wpadkę zaliczyła Europejska Federacja Piłkarska. Mecz Rosji ze Szwecją w ramach Ligi Narodów rozpoczął się o godzinę za późno, gdyż... UEFA nie wzięła pod uwagę strefy czasowej obowiązującej w Kaliningradzie.
Rosjanie bezbramkowo zremisowali u siebie ze Szwedami (fot. Getty)

Kontrowersje przed golem Kuby. "Obrońca odpuścił"

W czwartek rozegrano w sumie siedem spotkań Ligi Narodów. Polscy kibice skupiali się na wydarzeniach w Chorzowie, gdzie biało-czerwoni przegrali z Portugalczykami 2:3. Teoretycznie wszystkie mecze powinny rozpocząć się o godzinie 20:45. Był jednak jeden wyjątek.

Mowa o starciu Rosjan ze Szwedami, które miało miejsce na stadionie w Kaliningradzie. UEFA, chcąc ujednolicić terminarz, zaplanowała start meczu biorąc pod uwagę moskiewską strefę czasową. W Kaliningradzie obowiązuje jednak czas środkowoeuropejski. W związku z tą pomyłką arbiter rozpoczął spotkanie o 21:45, czyli godzinę później względem pozostałych czwartkowych starć LN.

Jak poinformowała rosyjska gazeta.ru organizatorzy próbowali jeszcze naprawić błąd, ale było już na to za późno. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Hit zranionych potęg w Lidze Narodów

podobne informacje

Lewandowski nominowany do jedenastki roku UEFA

Puchar Zdobywców Pucharów, czyli sentyment nad rzeczywistością

Manchester City znów pod lupą UEFA. Może zostać wykluczony z Ligi Mistrzów

UEFA podjęła decyzję. Mecz Szachtara w Lidze Mistrzów nie w Charkowie