tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lindsey Vonn zakończy karierę po tym sezonie

Lindsey Vonn zamierza zakończyć karierę po rozpoczynającym się 27 października sezonie 2018/19 alpejskiego Pucharu Świata. 33-letnia Amerykanka, trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich, zamierza wystartować we wszystkich zjazdach i supergigantach tej zimy.
Lindsey Vonn (fot. Getty)

Wcześniej Vonn zapowiadała, że zakończy karierę dopiero po pobiciu rekordu Ingemara Stenmarka pod względem liczby zwycięstw w zawodach PŚ. Szwed zwyciężył 86 razy, Amerykanka - 82.

Teraz jednak mistrzyni świata w zjeździe i supergigancie z Val d'Isere (2009) przyznaje, że nie jest już w optymalnej formie.

– Dotarłam do momentu, w którym fizycznie nie ma to już sensu. Chciałabym być aktywna, gdy będę starsza, więc muszę pomyśleć o tym, co będzie później, a nie skupiać się tylko na najbliższej przyszłości – powiedziała Vonn na antenie telewizji NBC.

Na ten sezon zaplanowano osiem supergigantów i dziewięć zjazdów, czyli łącznie 17 zawodów, w których Amerykanka potrzebuje przynajmniej pięciu zwycięstw, aby pobić rekord Stenmarka.

– Jeśli mi się to uda, to będzie spełnienie marzeń. Jeśli nie, myślę, że i tak miałam karierę pełną niesamowitych sukcesów – podkreśliła Vonn.

Amerykanka czterokrotnie zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dorobku ma łącznie 10 medali igrzysk i mistrzostw świata.

Sensacje na alpejskich trasach w Pjongczangu

podobne informacje

Alpejski PŚ: trasa w Lake Louise będzie nazwana na cześć Lindsey Vonn

Alpejski PŚ: Lindsey Vonn chce wystartować za rok w Lake Louise

Lindsey Vonn kontuzjowana. Amerykanka opuści zawody Pucharu świata

Alpejski PŚ: start sezonu bez Vonn, za to z Shiffrin i Hirscherem