tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Snajper Usain Bolt. Pierwsze gole rekordzisty świata [wideo]

Kariera piłkarska Usaina Bolta nabiera tempa. Rekordzista świata w biegu na 100 i 200 metrów przygotowuje się do sezonu w australijskiej drużynie Central Coast Mariners. W piątek strzelił dwa gole w wygranym 4:0 spotkaniu towarzyskim z Macarthur South West United.
Usain Bolt (fot. Getty)

Jamajczyk od sierpnia trenuje z klubem australijskiej A-league. Piątkowy mecz był jednym z kluczowych sprawdzianów, po których kierownictwo australijskiego klubu ma podjąć decyzję o ewentualnym podpisaniu kontraktu z rekordzistą świata na 100 i 200 metrów.

– Ważą się losy mojej kariery piłkarskiej. Robiłem postępy, ale nie da się powiedzieć, na jakim jest się poziomie, dopóki nie rozegra się meczu. Muszę po prostu wyjść na boisko i zobaczyć, co jeszcze muszę poprawić, czy w ogóle mam próbować dalej, czy nie – przyznał przed meczem.

Spotkanie poszło po jego myśli. W 57. minucie wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza. 11 minut później później wykorzystał fatalne nieporozumienie obrońcy i bramkarza rywali, którzy zderzyli się. Jamajczyk przejął piłkę i kopnął ją do pustej bramki. W 75. minucie został zmieniony.– Po raz pierwszy zagrałem od początku i strzeliłem dwa gole. To dobre uczucie. Jestem szczęśliwy, że tu trafiłem i mogę pokazać światu, że się rozwijam – powiedział po spotkaniu. Central Coast Mariners pierwszy mecz ligowy w tym sezonie zagra 21 listopada na wyjeździe z Brisbane Roar.

"Ten dzień zapisze się jako jeden z najbardziej pamiętnych dni w historii australijskiej piłki nożnej. Gratulacje Usain" – napisano na twiterowym koncie klubu.

podobne informacje

Zaskakująca oferta dla Usaina Bolta. Może zagrać w Europie!

Usain Bolt w piątek rozegra kluczowy sparing. "Ważą się losy mojej kariery"

Trener Central Coast Mariners: Usain Bolt ma czas do końca roku

Del Bosque: Bolt może być dobrym piłkarzem, jeśli...