1/4 finału
Centre Court
Hongkong

WTA Hongkong: ćwierćfinał Switoliny przerwany. Qiang bliska awansu

Najwyżej rozstawiona Ukrainka Jelina Switolina jest o włos od porażki z Wang Qiang (nr 6.) w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Hongkongu (pula nagród 750 tys. dol.). Mecz przerwano i przełożono na sobotę przy stanie 6:2, 5:2 dla Chinki.
Jelina Switolina (fot. Getty Images)

WTA Tiencin: Pliskova w półfinale

Spotkanie najpierw zostało przerwane na kilkadziesiąt minut z powodu deszczu, a ponieważ pogoda nie poprawiła się do późnych godzin wieczornych lokalnego czasu, organizatorzy postanowili, że zostanie dokończone w sobotę.

W kolejnej rundzie zwyciężczyni z tej pary zagra z Hiszpanką Garbine Muguruzą (4.). Urodzona w Wenezueli tenisistka w dwóch setach poradziła sobie z Luksiką Kumkhum z Tajlandii 6:2, 7:5.

W drugiej parze półfinałowej zagrają dwie nierozstawione zawodniczki: 102. w światowym rankingu Ukrainka Dajana Jastremska i 40. w zestawieniu Chinka Zhang Shuai.

W ćwierćfinale debla odpadły rozstawione z numerem drugim Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears. Przegrały z Chilijką Alexą Guarachi i Meksykanką Giulianą Olmos 6:3, 3:6, 6-10.

Rosolska była jedyną Polką w obsadzie tej imprezy.

Wyniki ćwierćfinałów gry pojedynczej:
Garbine Muguruza (Hiszpania, 4) – Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:2, 7:5
Dajana Jastremska (Ukraina) – Kristina Kucova (Słowacja) 7:6 (8-6), 6:2
Zhang Shuai (Chiny) – Daria Gavrilova (Australia, 7) 6:1, 6:3
Wang Qiang (Chiny, 6) – Jelina Switolina (Ukraina) 6:2, 5:2 – dokończenie w sobotę