tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Genoa podała cenę za Krzysztofa Piątka. Kwota robi wrażenie

W czwartek Krzysztof Piątek znów pokazał strzelecką moc. Napastnik zdobył bramkę w przegranym 2:3 przez reprezentację Polski meczu Ligi Narodów z Portugalią. Tymczasem we Włoszech trwają narady. Po piłkarza Genoi zgłosił się już pierwszy gigant Serie A, ale jeśli chce go pozyskać, musi słono zapłacić.
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

"Lewy zawsze będzie krytykowany..."

Piątkiem ma interesować się SSC Napoli. Poinformowało o tym świetnie poinformowane w sprawach klubu z Kampanii radio Kiss Kiss. Działacze zdają sobie sprawę z nie najlepszego stanu zdrowia Arkadiusza Milika, dlatego chcieliby, aby do zespołu dołączył rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie piłkarz Genoi.

Informacje o zainteresowaniu Napoli Piątkiem przekazało dwóch dziennikarzy podczas audycji. Doniesienia potwierdzono u sprawdzonych źródeł wewnątrz zespołu. Chęć pozyskania Polaka jest tak duża, że sprawa transferu wyszła już poza etap spekulacji – złożono ofertę w wysokości 25 milionów euro.

Takie pieniądze nie są jednak wystarczające. Oferta została odrzucona, a wymagania finansowe działaczy Genoi są wyższe. Chcą otrzymać za Piątka aż 50 milionów euro. Negocjacje nie zostały jednak zerwane, wciąż trwają, a kluby starają się dojść do porozumienia. Do Genui napastnik trafił w ostatnim okienku transferowym za cztery miliony euro.

W niedzielę Piątek będzie mieć szanse na kolejny występ w reprezentacji Polski. Biało-czerwoni będą walczyć o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w Lidze Narodów. Spotkanie wyemituje TVP 1, TVP Sport i SPORT.TVP.PL. Szczegóły transmisji można sprawdzić TUTAJ.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:0: gol Krzysztofa Piątka [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3: gol Jakuba Błaszczykowskiego [wideo]
Reakcje trenera Jerzego Brzęczka podczas meczu z Portugalią okiem kamery SPORT.TVP.PL

podobne informacje

Wartość tych piłkarzy wzrosła najbardziej. Gdzie jest Krzysztof Piątek?

"Lewy", Milik, Zieliński... Weekend pełen goli

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe

Piątek znów trafił. Debiut Prandellego na remis