tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecz PSG w Lidze Mistrzów ustawiony? UEFA ma podejrzenia

W ostatnim meczu w Lidze Mistrzów Paris Saint-Germain pokonało Crvenę Zvezdę Belgrad 6:1 (4:0). Zawodnicy ze stolicy Francji zachwycili, ale okazuje się, że rywale mogli im w tym umyślnie pomóc. Według "L'Equipe" powstało uzasadnione podejrzenie, że mecz został "ustawiony".
Zespół Paris Saint-Germain (fot. Getty Images)

"Lewy zawsze będzie krytykowany..."

Informację o możliwym skandalu francuska prokuratura otrzymała bezpośrednio od UEFA. 4 października PSG wysoko wygrało z bałkańskim zespołem, ale miało na tym zależeć serbskim działaczom klubu.

Do UEFA wpłynęła informacja, że dyrektor serbskiego klubu wraz ze współpracownikami postanowił postawić na przegraną swojego zespołu u bukmachera. W grę miała wchodzić stawka sięgającą pięciu milionów euro, a warunkiem wygranej miała być przegrana serbskiego zespołu różnicą przynajmniej pięciu goli.

O aferze w UEFA wiedzieli tylko najważniejsi przedstawiciele organizacji z jej przewodniczącym Aleksandrem Ceferinem na czele. O możliwych kłopotach PSG francuska opinia publiczna dowiedziała się dopiero w piątek dzięki publikacji "L'Equipe".

Gazeta z kolei dostała informacje na ten temat od "honorowego korespondenta" z Belgradu. Od niego wiadomo, że dyrektor Crveny osobiście przygotował trzy z pięciu milionów euro, które miał postawić na przegraną swojej drużyny. Resztę kwoty mieli wyłożyć jego współpracownicy.

18-letni Jadon Sancho w kadrze Anglii. Nie dostał szansy w Premier League

podobne informacje

Liga Mistrzów: Manchester United – Paris Saint-Germain. Solskjaer wierzy w awans pomimo porażki

Liga Mistrzów: wielkie pieniądze i... wąska kadra. Problemy Paris Saint-Germain.

PSG – Bordeaux. Edinson Cavani doznał kontuzji... strzelając karnego

Arsene Wenger wróci do Francji? PSG chce go zatrudnić w roli dyrektora sportowego