tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Eden Hazard czuł się winny po zwolnieniu trenera. "Chciałbym jeszcze kiedyś z nim pracować"

Eden Hazard, który przyznał ostatnio, że marzy o grze w Realu Madryt, wyznał, że w nie był odpowiednio przygotowany do startu sezonu 2015/16 i czuł się winny po zwolnieniu Jose Mourinho z Chelsea.
Eden Hazard (fot. getty) (fot. fot. getty)

Eden Hazard marzy o grze w Realu Madryt


Portugalski szkoleniowiec odszedł z klubu ze Stamford Bridge w grudniu 2015 roku. Jego podopieczni w niczym nie przypominali drużyny, która kilka miesięcy wcześniej sięgnęła po mistrzostwo Anglii. W Premier League „The Blues” mieli na koncie aż dziewięć porażek w 16 meczach. Eden Hazard przyznał teraz, że czuł się w dużej mierze odpowiedzialny za tak zły stan rzeczy.

W ciągu 12 lat miałem tylko jeden zły sezon, ten w którym Jose został zwolniony. Słaba forma po części była moją winą. Po zdobyciu mistrzostwa poprosiliśmy Jose o dłuższe wakacje, po których wróciłem całkowicie nieprzygotowany. Ostatnie wspólne miesiące były bardzo złe. Nie potrafiliśmy wygrywać, treningi nie sprawiały żadnej przyjemności. Popadliśmy w rutynę i dla wszystkich stron najlepszym rozwiązaniem w tamtym momencie było zakończenie współpracy – wspomina Belg.

Eden Hazard i Jose Mourinho (fot. Eden Hazard i Jose Mourinho (fot. getty)) Jednocześnie skrzydłowy zaznacza, że żałuje przedwczesnego rozstania z menedżerem. – Po jego odejściu czułem się winny, ponieważ w poprzednim sezonie zostałem wybrany najlepszym zawodnikiem Premier League. Byłem jednym z kluczowych piłkarzy, lecz w następnych miesiącach nie prezentowałem się tak, jak tego ode mnie oczekiwano.

Hazard przyznał też, że chciałby, żeby jego drogi z portugalskim szkoleniowcem jeszcze kiedyś się zeszły. – Po zwolnieniu wysłałem mu wiadomość, w której napisałem, że żałuję tego, jak potoczyły się sprawy. Gdyby ktoś mnie zapytał, z którym z byłych trenerów chciałbym mieć okazję pracować w przyszłości, z pewnością wskazałbym Mourinho.

podobne informacje

Hazard zaskoczony swoimi statystykami w FIFA 18