tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

World Boxing Super Series: poznaliśmy potencjalnego rywala Masternaka

W Jekaterynburgu podczas gali World Boxing Super Series stoczono dwa pojedynki. Oba ważne – pierwszy wyłonił boksera, z którym zmierzy się Mateusz Masternak, jeśli wygra z Yunierem Dorticosem 20 października. Druga przyniosła obronę mistrzowskiego pasa organizacji WBO w wadze koguciej...
Boks, World Boxing Super Series: Tete - Alojan (cała walka)
Zaloni Tete (fot. Getty Images)

RYWALE POLAKÓW: "ZABÓJCA" Z SAMARY I "DOKTOR" Z HAWANY

W pierwszej walce, ćwierćfinale, w wadze junior ciężkiej zmierzyli się Amerykanin Andrew Tabiti i Rosjanin Rusłan Fajfer. Pierwsze rundy były zacięte, obaj bokserzy raczej kalkulowali i trudno było wyłonić lepszego zawodnika. Dopiero w siódmej i ósmej rundzie do bardziej zdecydowanego ataku ruszył zawodnik gospodarzy, który wykorzystał moment opieszałości rywala.

W kolejnych odsłonach przewagę miał Fajfer, co znalazło odzwierciedlenie w ostatecznym wyniku. Amerykanin wygrał na punkty. Werdykt był jednogłośny – według sędziów wygrał 116:111, 115:112 i 114:113. Dla boksera z USA było to 17 zwycięstwo w karierze, porażek i remisów jak do tej pory nie zanotował.

W półfinale World Boxing Series Tabiti może zmierzyć się z Mateuszem Masternakiem. Żeby tak się stało, Polak musi jednak wygrać 20 października z Yunierem Dorticosem. Transmisja na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Boks, World Boxing Super Series: Tabiti – Fajfer (cała walka)

W walce wieczoru, a zarazem ćwierćfinale World Boxing Series, do ringu stanęło dwóch bokserów wagi koguciej. Z jednej strony mistrz świata organizacji WBO (pas był stawką pojedynku) Zolani Tete, z drugiej Rosjanina Misza Ałojan.

Początek przebiegł pod dyktando boksera z Afryki. Tete był skuteczniejszy, częściej trafiał w przeciwnika i nie pozwalał mu na punktowanie. Obrońcy tytułu nie udało się jednak udokumentować przewagi poprzez nokaut.

Później Ałojan walczył lepiej, starcie stało się bardziej wyrównane. Mimo to rozstrzygnięcie przyszło dopiero po dwunastu rundach i werdykcie sędziowskim. Ostatecznie arbitrzy zdecydowali, że walkę zasłużenie wygrał 114:111, 114:111 i 114:110.

podobne informacje

Pięściarska Liga Mistrzów – protegowany Mayweathera i proteza za zwycięstwo