tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Recepta na wielki triumf Masternaka? "Musi go... palnąć!"

Mateusz Masternak przystąpi 20 października do rywalizacji w World Boxing Super Series. Polski pięściarz kategorii junior ciężkiej zmierzy się w Orlando z "Doktorem z Hawany" — Yunierem Dorticosem. O umiejętną agresję apeluje jego były trener, Andrzej Gmitruk. – Mateusz potrafi się rozkręcić, musi wskoczyć na wysoki bieg i mówiąc krótko... palnąć go! – skomentował. Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej.
Mateusz Masternak (fot. Getty)

GŁOWACKI: TO PODSTAWY DO DOBREGO BOKSU

W kategorii junior ciężkiej (limit 90.7 kg) zobaczymy dwóch reprezentantów Polski. Pierwszy z nich do akcji wkroczy już 20 października w Stanach Zjednoczonych. Jeśli pokona rywala z Kuby, to w półfinale zmagań o puchar Muhammada Alego zmierzy się z Andrew Tabitim. Paradoksalnie w 1/2 finału czekałoby na niego łatwiejsze zadanie. Amerykanin pokonał w Jekaterynburgu Rusłana Fajfera po przeciętnym występie.

Boks, World Boxing Super Series: Tabiti – Fajfer (cała walka)

Analizę Dorticosa przedstawił Gmitruk, twierdząc, że ostatnia porażka z Muratem Gassijewem przez nokaut w 12. rundzie nie pozostawi trwałych śladów w jego świadomości.

Dorticos wielokrotnie pokazał swoje możliwości. Wcześniejsze porażki Kubańczyka nie będą miały wpływu na rozwój wydarzeń w ringu. Trudny zawodnik, dobrze operuje w pierwszej fazie walki lewą ręką – powiedział w magazynie Ring TVP Sport.

Były trener Tomasza Adamka, Andrzeja Gołoty, Dariusz Michalczewskiego i... Masternaka, przedstawił barwną receptę na końcowy sukces.

W pewnych sytuacjach Mateusz musi podjąć ryzyko, musi wejść w tempo ataku. Masternak potrafi się rozkręcić, musi wskoczyć na wysoki bieg i mówiąc krótko... palnąć go!

Ring TVP Sport (odc. 2). Przygotowania Mariusza Wacha i Artura Szpilki do pojedynku roku w Polsce

10 listopada swój start w WBSS zainauguruje Krzysztof Głowacki. Były mistrz świata federacji WBO spotka na swojej drodze Maksima Własowa. Rosjanina zdążył już poznać bardzo dobrze. I snuje piękne plany na przyszłość, czyli starcie polsko–polskie w wielkim finale turnieju.

Praktycznie oglądam go codziennie. Jest niewygodnym pięściarzem, ale spokojnie. Będę dla niego większym problemem. Kibicuję oczywiście Mateuszowi, bo jest Polakiem. Mam nadzieję, że spotkamy się w finale! – skomentował Głowacki.

Wszystkie starcia ćwierćfinałowe World Boxing Super Series na antenach Telewizji Polskiej.

Masternak i Dorticos już po ważeniu. "To będzie wielkie show"
Piotr Wilczewski: Artur Szpilka po walce z Deontayem Wilderem jest innym pięściarzem
Mateusz Rzadkosz: Mariusz Wach vs Artur Szpilka? Zdecyduje głowa
Artur Szpilka: Mariusz Wach ma betonową szczękę
Mariusz Wach: jadę na teren Artura Szpilki, więc muszę poszukać nokautu
Czy Masternak pokona Dorticosa?
Czy Masternak pokona Dorticosa?
  • 61.0%Tak
  • 39.0%Nie

-

podobne informacje

Niespodziewany zwrot akcji. Nowy rywal dla Joshuy?

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Amerykańscy dziennikarze wskazali najlepszego pięściarza 2018 roku

Kulisy największej niespodzianki w dziejach sportu. Inspiracją śmierć matki