tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kownacki chce mistrzów. "Joshua lub Wilder? Nie ma różnicy!"

Adam Kownacki po odprawieniu Charlesa Martina wykonał kolejny krok w drodze do upragnionej walki o mistrzostwo świata. "Baby Face" nie zamierza kalkulować i wyszedłby do każdego z panujących czempionów królewskiej kategorii. – Joshua lub Wilder? Nie ma różnicy! Obaj mają pasy i są wielkimi mistrzami – powiedział.
Adam Kownacki pokonał Charlesa Martina (fot. Getty)

RING TVP SPORT: SZPILKA VS WACH

Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu, pokonując po twardym boju byłego posiadacza tytułu IBF. W komputerowym rankingu BoxRec Kownacki zajmuje wysokie dziewiąte miejsce na świecie i zbliża się do starć z czołówką.

Wrócę na ring w styczniu lub lutym. Negocjujemy walkę z zawodnikiem z pierwszej piętnastki rankingu – powiedział.

Mistrzami królewskiej dywizji są Anthony Joshua i Deontay Wilder. Kownacki przyjąłby ofertę od każdego z nich. – Joshua lub Wilder? Nie ma różnicy! Obaj mają pasy i są wielkimi mistrzami. Niezależnie, którą drogą pójdę, chciałbym z nimi zawalczyć. Potrzebuję jeszcze jednej lub dwóch walk i będę gotowy w stu procentach. Do tego dążę i pokażę, że Polak potrafi! – dodał.

NOKAUT! Anthony Joshua odpalił! Aleksandr Powietkin na deskach [WIDEO]

Kariera "Baby Face'a" nabrała rozpędu po ubiegłorocznym zwycięstwie nad Arturem Szpilką. "Szpila" 10 listopada w Gliwicach stanie oko w oko z dwumetrowym Mariuszem Wachem (transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji).

Piąta edycja gali KnockOut Boxing Night zapowiada się frapująco. 29-latek mieszkający na stałe w USA jest przekonany, że to będzie mocna konfrontacja.

To będzie ciekawa walka na polskiej ziemi. Przegrany będzie miał wielkie kłopoty, by wrócić do poważnego boksu. Może być skończony. Mają dużo do stracenia, dlatego będą dobrze przygotowani – dodał.

Naszym gościem jest Adam Kownacki, najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej, który będzie dziś oglądał mecz Polska - Włochy. Czekamy na wasze pytania! 👊🇵🇱

Opublikowany przez TVP Sport Niedziela, 14 października 2018

Artur Szpilka: Mariusz Wach ma betonową szczękę
Piotr Wilczewski: Artur Szpilka po walce z Deontayem Wilderem jest innym pięściarzem
Mateusz Rzadkosz: Mariusz Wach vs Artur Szpilka? Zdecyduje głowa
Ring TVP Sport: Mariusz Wach chce znokautować Artura Szpilkę

podobne informacje

Adam Kownacki czeka na walkę. "Zdam ten egzamin"

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

Niedoceniany Adam Kownacki poluje na Deontaya Wildera

Adam Kownacki wraca na ring. Dwumetrowy rywal Polaka