tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Illuminar Gaming z trzecim tytułem ESL Mistrzostw Polski

Zawodnicy Illuminar Gaming pokonali Pompa Team w finale ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Jest to dla nich już trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. Miejsca 3-4 zajęły ekipy Szata Maga oraz Wisła Płock Esports.
Illuminar Gaming (fot. sport.tvp.pl

Marcin "IceBeasto" Lebuda: Wisła Płock bardzo nas zaskoczyła

Zakończyły się rozgrywki League of Legends w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski na Poznań Game Arena. Drużyna Illuminar Gaming po raz trzeci udowodniła, że nie ma sobie równych na polskiej scenie. Mimo słabszego meczu półfinałowego, przeciwko Wiśle Płock Esports, obrońcy tytułu stanęli na wysokości zadania i dość pewnie pokonali zespół Pompa Team w finale, wynikiem 3:1. Zdobycie tytułu mistrzowskiego przypieczętowali ostatnio rozgrywką, w której oddali przeciwnikom tylko trzy zabójstwa. Nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika tego turniej otrzymał Marek "Humanoid" Brázda, który dominował rywalizację na środkowej alei we wszystkich spotkaniach.

Słowa uznania należą się również wicemistrzom z Pompa Team, którzy swoją podróż do finału ESL MP rozpoczynali od otwartych kwalifikacji internetowych. W sezonie zasadniczym doznali tylko jednej porażki z obecnym mistrzem kraju. W półfinale pewnie pokonali drużynę Szata Maga, wynikiem 3:1. W finale zdołali urwać mapę późniejszym triumfatorom z Illuminar Gaming.

Klasyfikacja końcowa finałów ESL Mistrzostw Polski w League of Legends:

1. Illuminar Gaming - 40 tysięcy złotych
2. Pompa Team - 20 tysięcy złotych
3-4. Wisła Płock Esports - 10 tysięcy złotych
3-4. Szata Maga - 10 tysięcy złotych

podobne informacje

ENCE Esports zagra na IEM Katowice

AVANGAR awansuje na Majora IEM Katowice z Minora CIS

Astralis, Fnatic, FaZe Clan i inni zaczynają turniej iBUYPOWER Masters 2019

ENCE i North zagrają o awans na IEM Katowice, a Vitality i Valiance o przetrwanie