tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Stan futbolu" w TVP. Krzysztof Stanowski zdradza szczegóły współpracy

Znany z portalu weszlo.com program "Stan Futbolu" od listopada będzie transmitowany na antenie TVP Sport. O szczegółach współpracy opowiedział Krzysztof Stanowski, redaktor naczelny Weszło. – Obsada programu pozostaje bez zmian. Zazwyczaj będą trzy te same osoby, czyli ja, Kowalczyk i Iwan. – stwierdził.
Krzysztof Stanowski i Marek Szkolnikowski (fot. Twitter)

Marcin Borzęcki, SPORT.TVP.PL: – "Stan futbolu" od listopada będzie pojawiał się na antenie TVP Sport. To świeży pomysł czy kiełkował w głowach już wcześniej?
Krzysztof Stanowski: – Ten pomysł narodził się kilka miesięcy temu, tylko nie potrafiliśmy tego skonkretyzować i pojawiło się opóźnienie w samym "Stanie Futbolu", by ruszył w aktualnej formie na naszej stronie. To za duże powiedziane, że dogrywaliśmy w tym czasie szczegóły, po prostu każdy miał swoje priorytety do załatwienia, zwłaszcza TVP transmitujące mistrzostwa świata i załatwiające sprawy przetargowe. Ten temat żył w tle i w końcu uznaliśmy, że trzeba go domknąć.

– Program zostaje w tym samym formacie – jeden prowadzący i trzech lub czterech gości?
– Tak, nic się nie zmienia. Rozumiem to tak, że skoro Markowi Szkolnikowskiemu podoba się to, co robimy i nie chce tego wywracać do góry nogami, to po prostu sygnał który emitujemy będzie także udostępniany dla TVP Sport. To pomoże nam zwiększyć zasięgi i myślę, że pomożemy sobie nawzajem, bo telewizja dostanie fajny program, a my szerszą publiczność.

– Bez zmian pozostaje też miejsce realizacji programu?
– Wszystko zostaje po staremu – "Stan Futbolu" będzie realizowany u nas w redakcji.

– A jak wygląda sprawa z ekspertami – wciąż stałymi gośćmi będą Wojciech Kowalczyk i Andrzej Iwan?
– Obsada programu pozostaje bez zmian. Zazwyczaj będą trzy te same osoby, czyli ja, Kowalczyk i Iwan. Dodatkowo będą pojawiać się dwaj eksperci, których będziemy zapraszać na bieżąco.

– Na bieżąco będziecie również myśleć o przyszłości czy jest już plan, który zakłada transmisję programu przez jakiś okres?
– Nie poczyniliśmy takich ustaleń, że to miałby być jakiś czasowy deal, zobaczymy jak się uda. Życie różne scenariusze pisze – może to będzie bardzo długo, może bardzo krótko. My też współpracowaliśmy wcześniej z inną telewizją i nie była to współpraca wyjątkowo długa. Mam jednak nadzieję, że z tak poważnym partnerem będzie inaczej i da to nam kopa na rozpęd.

– Przeniesienie się do telewizji zmusi do delikatnego utemperowania gości? "Stan Futbolu" charakteryzuje się tym, że bywa ostro, zwłaszcza w sieci, gdzie można pozwolić sobie na więcej.
– Myślę, że taki ten program ma być. Widzimy to w takiej formie i nie wydaje mi się, by założeniem telewizji było wzięcie nas do siebie, a potem temperowanie. Pozostaniemy sobą.

podobne informacje

"Stan futbolu" o ratunku dla Wisły. "Wygląda to groteskowo"

Jerzy Brzęczek w "Stanie futbolu" w TVP Sport. Zapraszamy na transmisję na żywo

"Mundialowa Mila". Krzysztof Stanowski: to była wielopoziomowa katastrofa...