tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rusza plebiscyt. Wybierz niepełnosprawnego sportowca roku

15 października 2018 roku ruszył Plebiscyt na Sportowca Roku 2018, którego organizatorem jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start".
Aleksander Kossakowski i Krzysztof Wasilewski wbiegają na metę biegu na 1500 metrów. Przewodnik już wie, że zdobyli złoty medal mistrzostw Europy (fot. PAP)

Celem Plebiscytu jest między innymi: promocja sportu wśród osób z niepełnosprawnościami, prezentacja sztuki przełamywania barier, a przede wszystkim wyłonienie najlepszego niepełnosprawnego sportowca w 2018 roku.

Kto ze sportowców z niepełnosprawnościami zasługuje na to miano? – w pierwszym etapie Plebiscytu wszystko w rękach zgłaszających, w drugim Kapituły, a w trzecim internautów.

Dziś rusza Etap I, który potrwa do 4 listopada 2018 roku. Podczas tego etapu zbierane będą kandydatury do miana Sportowca Roku 2018. Swoją kandydaturę na sportowca roku (spośród paraolimpijczyków i sportowców z niepełnosprawnościami startujących w letnich i zimowych imprezach sportowych) przesłać może każdy klub sportowy zrzeszony w PZSN Start jak i każda osoba prywatna (pełnoletnia).

Etap II potrwa od 12 listopada do 18 listopada 2018 roku. W tym czasie Kapituła Plebiscytu wybierze 20 sportowców, którzy ostatecznie walczyć będą o zwycięstwo w Plebiscycie w III etapie.

III Etap Plebiscytu rozpocznie się 28 listopada i zakończy 5 grudnia. Od godz. 8:00 28 listopada do godz. 24:00 5 grudnia 2018 roku na specjalnie przygotowanej platformie będzie można głosować na finałową dwudziestkę. Zwycięzcą będzie naturalnie ten sportowiec, który otrzyma najwięcej głosów.

Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone na stronie internetowej PZSN Start oraz profilu Facebookowym PZSN Start. Wręczenie statuetek i nagród laureatom Plebiscytu odbędzie się podczas Gali Finałowej Plebiscytu w Warszawie w 2019 roku (dokładna data zostanie przesłana w późniejszym terminie).

Najpierw jednak czas nadsyłania kandydatury (imię/nazwisko) zawodnika, który Państwa zdaniem osiągnął sukcesy sportowe w bieżącym roku. Termin zgłoszenia upływa z dniem 4 listopada. Zgłoszenia należy wysyłać na adres plebiscyt2018@pzsnstart.eu

Wszelkie informacje dotyczące Plebiscytu oraz dokumenty znajdują się na stronie http://pzsnstart.eu/.

Goalball zyskuje popularność. "Mamy nadzieję, że pojedziemy na igrzyska do Tokio"

podobne informacje

ME w szermierce na wózkach: Polacy wracają z pięcioma medalami

Amp Futbol Cup 2018: Polska – Rosja 1:1. Polacy przypieczętowali awans po remisie z mistrzami świata

Amp futbol Cup 2018: Polska – Holandia 6:1. Polacy bliżej półfinału

Paralekkoatletyczne ME: Polacy walczą o zwycięstwo w klasyfikacji medalowej