tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Awanse i spadki. Poniedziałkowe wahania Polaków na arenach YOG

Podczas poniedziałkowych zmagań na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG) w Buenos Aires biało-czerwoni rywalizowali w trzech dyscyplinach. Nikt z Polaków nie miał realnych szans na medale. Byliśmy zatem świadkami jedynie awansów i spadków w poszczególnych klasyfikacjach.
Rywalizacja w biegach na YOG (fot. PAP)

Polski Związek Łuczniczy zawieszony przez światową federację

Najwięcej emocji mogły wzbudzić zmagania lekkoatletyczne. W dziesięciu konkurencjach dokończono rywalizację toczoną na niecodziennych zasadach – o ostatecznej kolejności decydowała suma wyników dwóch prób.

Już po pierwszych, piątkowych startach, biało-czerwoni praktycznie stracili szanse na medale. Różnice między nimi, a czołówką były zbyt duże, aby mogli realnie myśleć o ich zniwelowaniu. Mimo to w większości zaprezentowali się z dobrej strony i zdołali poprawić pozycje.

Piotr Goździewicz pchnął kulę na 19,02 m, dzięki czemu przesunął się z siódmego na szóste miejsce. Blisko czołówki był rzucający młotem Tomasz Ratajczyk. 73,05 m pozwoliło mu na zajęcie piątej pozycji. Wzwyż klasyfikacji przesunęła się także Karolina Bomba. Polka posłała młot na 55,65 m i przeskoczyła z 15. na 13. lokatę.

Względem pierwszego wyniku poprawiła się także skacząca wzwyż Wiktoria Miąso. Tym razem zaliczyła wysokość 1,79 m, dzięki czemu, choć do medalu zabrakło jej sporo, zakończyła rywalizację na siódmej pozycji.

Polakom nieźle poszło także na bieżni. Adam Masaczyński ostatecznie zajął 13. miejsce w biegu na 800 metrów. Rafał Łupiński był natomiast 19. na 100 metrów.

Weronika Czajnow w konkursie skoku o tyczce (fot. PAP)

Obok lekkoatletów rywalizowali także kolarze. W eliminatorze Polacy nie spisali się najlepiej. Marta Jaskulska odpadła już w kwalifikacjach, a Wiktoria Kierat w 1/8 finału. Żadna z dziewczyn nie zdobyła zatem choćby punktu do kombinacji, przez co Polki spadły w niej na siódme miejsce.

Chłopcy spisali się tylko nieco lepiej. Damian Papierski i Piotr Kryński pożegnali się z rywalizacją w eliminatorze na etapie 1/8 finału. W kombinacji po trzech z pięciu konkurencji zajmują 13. miejsce.

Bardzo dobrze zawody sztafet mieszanych w pięcioboju nowoczesnym zainaugurował natomiast Kamil Kasperczak. Polak startujący w duecie z Hiszpanką Laurą Heredią wygrał 15 pojedynków w rankingowej rundzie szermierki. Jego partnerka zanotowała 16 zwycięstw. Po tej konkurencji zajmują drugie miejsce.

RUSADA "odwieszona". "To fatalna decyzja"

podobne informacje

Podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zmarł Patrick Baumann

Dzień na YOG zwieńczony medalem. Pływacy nie zawiedli

W Argentynie ruszają igrzyska. Ceremonia otwarcia... poza stadionem

Patrycja Jundziłł: na YOG chcemy walczyć o medale