Przerwana seria Hiszpanów. "Enrique mógł zabić piłkarzy"

Reprezentacja Hiszpanii przegrała niespodziewanie z Anglią 2:3 (0:3) w meczu rozegranym w ramach Ligi Narodów. Kontrowersje wzbudziło sędziowanie Szymona Marciniaka, a zwłaszcza brak rzutu karnego po faulu na Rodrigo. Hiszpańskie media nie pozostawiły na Polaku suchej nitki. "Karny!" – tak zatytułował swoje wydanie madrycki "As".
Okładka "Asa" (L), Marciniak ukarał kartką Ramosa (P) (fot. kiosko.net/Getty)

Anglia lepsza od Hiszpanii. Trudne decyzje Marciniaka

Poniedziałkowe spotkanie miało bardzo dziwny przebieg. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Anglików. Dwa gole Raheema Sterlinga i trafienie Marcusa Rashforda wprawiły w osłupienie kibiców w Sewilli. Gospodarze próbowali, ale byli bardzo nieskuteczni.

Zespół Luisa Enrique odmieniło wejście niezwykle skutecznego Paco Alcacera i Daniego Ceballosa. Napastnik Borussii Dortmund strzelił gola już dwie minuty po wejściu na boisko. Później miał jeszcze kilka sytuacji. Najbliżej zdobycia drugiej bramki był w doliczonym czasie gry, kiedy jego strzał zmierzający do bramki zablokował... Thiago Alcantara.

Hiszpanom udało się strzelić kontaktowego gola, ale było już za późno, żeby odrobić straty. W 98. minucie, w ostatniej akcji meczu, wynik na 2:3 ustalił Sergio Ramos.

Okładka "Mundo Deportivo" (L), okładka "Sportu" (P) (fot. kiosko.net)

"As" skupia się na sytuacji z 65. minuty, kiedy Jordan Pickford po błędzie technicznym powstrzymał Rodrigo. Angielski bramkarz wybił czysto piłkę spod nóg napastnika, ale wcześniej powstrzymywał go rękoma. Zdaniem dziennikarzy madryckiego dziennika ta sytuacja okazała się decydująca, a polski arbiter miał obowiązek wskazać na jedenasty metr.

"Luis Enrique powiedział, że w przerwie mógł zabić piłkarzy, ale tego nie zrobił. Twierdzi, że zachował się cudownie. Southgate nie krył dumy ze swojej drużyny. Porażka zmusza Hiszpanów do zwycięstwa 15 listopada w wyjazdowym meczu z Chorwacją" – czytamy.

"Zderzenie" – to z kolei tytuł "Mundo Deportivo". W dzienniku pada wiele pochwał pod adresem Harry'ego Kane'a. Dziennikarze określają występ piłkarza Tottenhamu "doskonałym". Hiszpanie przegrali po raz pierwszy od 15 lat u siebie. Przerwana została seria 27 spotkań bez porażki.

Okładka "Marki" (fot. kiosko.net)

Na wydarzenie sprzed meczu zwraca uwagę z kolei "Marca". "Złapali nas na gwizdaniu" – czytamy. Chodzi o wygwizdanie angielskiego hymnu.

Dla losów w grupie 4 Ligi Narodów kluczowe będą ostatnie dwie kolejki. Teoretycznie szanse na awans do Final Four ma nawet Chorwacja, która w dwóch kolejkach uzbierała zaledwie punkt. W najlepszej sytuacji są jednak Hiszpanie, dla których porażka z Anglią jest jedyną. Piłkarze Enrique prowadzą w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.