tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nie tylko Szpilka – Wach. Walka o MŚ w Gliwicach!

10 listopada w Gliwicach do drugiej obrony tytułu mistrzyni świata WBC w wadze super półśredniej przystąpi Ewa Piątkowska (11-1, 4 KO). Zmierzy się z reprezentantką Szwajcarii, Ornellą Domini (13-1, 3 KO), która notowana jest na dziesiątym miejscu w światowym rankingu. Główną atrakcją gali KnockOut Boxing Night #5 będzie konfrontacja królewskiej kategorii wagowej między Arturem Szpilką a Mariuszem Wachem. Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Ewa Piątkowska (fot. TVP)

RECEPTA NA WIELKI TRIUMF MASTERNAKA? "MUSI GO... PALNĄĆ!"

Piątkowska cenne trofeum wywalczyła w 2016 roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Aleksandrę Magdziak-Lopes w Ergo Arenie. W maju tego roku w Warszawie po ciekawym pojedynku uporała się ze Szwedką Marią Lindberg. Teraz czas na kolejne wyzwanie. Polka ma za sobą etap przygotowań wysokogórskich, obecnie przebywa w Warszawie, rozpoczynając sesje sparingowe.

Na drodze podopiecznej Andrzeja Liczika – brązowego medalisty mistrzostw Europy i olimpijczyka z Aten – stanie mająca jedną skazę w rekordzie zawodniczka ze Szwajcarii. Domini jest notowana na 10. miejscu w zestawieniu BoxRec dywizji półśredniej. W 2013 roku sięgnęła po tytuł mistrzyni Starego Kontynentu. Ma za sobą również karierę w boksie olimpijskim, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu krajowego czempionatu.

Główną walką wieczoru będzie starcie byłych pretendentów do mistrzostwa świata w wadze ciężkiej. Ponadto w gliwickiej Arenie zaprezentuje się wracający po porażce z Danielem Jacobsem Maciej Sulęcki. W akcji zobaczymy również niepokonanego w 11. bojach Pawła Stępnia.

Artur Szpilka: Mariusz Wach ma betonową szczękę
Mariusz Wach: jadę na teren Artura Szpilki, więc muszę poszukać nokautu
Artur Szpilka o swoich "dzieciach": rozumiemy się bez słów
Piotr Wilczewski: Artur Szpilka po walce z Deontayem Wilderem jest innym pięściarzem
Mateusz Rzadkosz: Mariusz Wach vs Artur Szpilka? Zdecyduje głowa

podobne informacje

Szpilka – Wach: polska walka roku 10 listopada w TVP [transmisja]

Szpilka vs Wach. "Jesteśmy kibicom winni taką walkę"

Gorąco przed walką Szpilka vs Wach. Mocna obsada magazynu Ring TVP Sport

Piątkowska musi rozwiązać tajemnicę. "Nauka dopiero w ringu"