Piękny jubileusz Leo Messiego w Barcelonie [wideo]

16 października 2004 roku – to szczególna data dla Leo Messiego. Tego dnia Argentyńczyk zadebiutował w dorosłej drużynie Barcelony. Mija już 14 lat od tego wydarzenia.
Leo Messi (fot. Getty Images)

Błąd Szymona Marciniaka? Jordan Pickford umywa ręce

Messi wszedł na boisko w 82. minucie ligowego meczu derbowego z Espanyolem. Zmienił strzelca jedynego gola spotkania – Portugalczyka Deco. Grali też m.in. Ronaldinho, Henrik Larsson, Carles Puyol, Rafael Marquez czy Giovanni van Bronckhorst. Na ławce trenerskiej siedział Frank Rijkaard.

W tamtym sezonie 17-letni Messi pojawił się na placu gry jeszcze sześć razy. Na pierwszego gola czekał do 1 maja 2005 roku – trafił w konfrontacji z Albacete (2:0), mimo że wszedł dopiero w 88. minucie.

Do dziś Argentyńczyk rozegrał w Barcelonie 648 spotkań, strzelił 563 gole i zanotował 240 asyst.