tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kubot: US Open to był moment przełomowy

Łukasz Kubot i jego deblowy partner Brazylijczyk Marcelo Melo po zwycięstwie w turniejach w Pekinie i Szanghaju wrócili do Europy. Teraz będą rywalizować w turniejach halowych, a na koniec sezonu debel wystąpi w Turnieju Mistrzów.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo (fot. Getty Images)

"TRZY MILIONY DLA TENISISTÓW? I TAK BY NARZEKALI" – ROZMOWA Z PREZESEM PZT, MIROSŁAWEM SKRZYPCZYŃSKIM

Dzięki punktom zdobytym w Azji Polak i Brazylijczyk zakwalifikowali się do kończącego sezon turnieju Masters w Londynie, w którym wystąpi ośmiu najlepszych singlistów oraz osiem najlepszych par deblowych sezonu 2018.

Wyjazd do Azji na koniec sezonu jest bardzo wyczerpujący i ja się z tym liczyłem, ale wyszło nam fantastycznie. Naszym celem był awans do Londynu, udało się i bardzo się z tego cieszymy – zaznaczył Polak.

Choć duet sezon rozpoczął od zwycięstw w Sydney i w Halle, ten rok długo nie układał się po myśli Łukasza Kubota oraz Marcelo Melo. Wszystko zmieniło się podczas wielkoszlemowego US Open, gdzie polsko-brazylijska para dotarła do finału.

Na US Open złapaliśmy powtarzalność, wygraliśmy kilka meczów z rzędu i to była kluczowy moment. To był taki zastrzyk motywacji na ostatnią część sezonu – dodał Kubot.

Teraz Kubot i Melo mają kilka dni odpoczynku w Europie, a następnie przystąpią do rywalizacji w rozpoczynającym się 22 października turnieju w Wiedniu. Potem czeka ich Paris Masters, a sezon para zakończy w hali O2 Arena w Londynie, gdzie od 11 do 18 listopada rozgrywany będzie Turniej Mistrzów.

Wielkie plany Polskiego Związku Tenisowego. "Rozpoczęliśmy projekt RF19"
Rozważne plany Igi Świątek. "Nie chcemy osiągnąć wszystkiego w rok"
Iga Świątek w turniejach WTA? "Dwie dzikie karty leżały na stole"
Złoty talent. Iga Świątek odebrała medal młodzieżowych IO

podobne informacje

Australian Open: Świątek i Kubot kontra Rosolska w 1. rundzie miksta

Australian Open: kulisy polskiego duetu Iga Świątek – Łukasz Kubot

Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot z "dziką kartą" w turnieju miksta

Australian Open: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy debla