MŚ siatkarek: Serbki przerwały zwycięską passę Włoszek

Siatkarki Włoch po dziesięciu zwycięstwach z rzędu doznały pierwszej porażki na mistrzostwach świata rozgrywanych w Japonii. W ostatnim meczu trzeciej rundy przegrały z Serbią 1:3. W innym spotkaniu Holandia uległa Chinom 1:3.
Włoszki poniosły pierwszą porażkę podczas mistrzostw rozgrywanych w Japonii (fot. PAP)

Decydujące rozstrzygnięcia w MŚ siatkarek. Znamy półfinalistki

Skład półfinalistów był już znany przed ostatnią kolejką spotkań, która zadecydowała o tym, kto z kim zagra. W piątek w Jokohamie Serbia zmierzy się z Chinami, a Włochy z Holandią.

Włoszki, które dotąd były jedynym zespołem bez porażki na mundialu, musiały w końcu uznać wyższość rywalek. Passę włoskich siatkarek przerwały Serbki, które wygrały 3:1. Do zwycięstwa mistrzynie Europy poprowadziła Tijana Boskovic, która zdobyła 29 punktów.

Włoszki nie miały zbyt wiele czasu na regenerację sił po dość wyczerpującym poniedziałkowym spotkaniu z Japonią wygranym 3:2. To właśnie lepsze przygotowanie fizyczne zdaniem włoskiego trenera Davide Mazzantiego okazało się kluczem do zwycięstwa Serbii.

– Rywalki fizycznie były dziś bardzo mocne, a my nie potrafiliśmy zademonstrować naszej siatkówki. Zabrakło nam agresywności, ale wciąż stać nas na lepszą grę – ocenił szkoleniowiec.

Holenderki przed spotkaniem z Chinkami miały zaledwie jedną porażkę na koncie (2:3 z Brazylią) i szereg udanych spotkań za sobą. Pierwszy set stał na wysokim poziomie, po raz kolejny w reprezentacji Oranje brylowała Lonneke Sloetjes, a przy stanie 23:23 dwie ostatnie piłki skończyła Anne Buijs. W kolejnych odsłonach role się odwróciły, przewaga Azjatek momentami była miażdżąca.

– Chinki grają bardzo solidną siatkówkę i żeby z nimi wygrać, musisz być perfekcyjnym we wszystkich elementach. Po dwóch dniach przerwy, w półfinale powinniśmy zagrać lepiej – podsumowała liderka reprezentacji Holandii Sloetjes.