tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarek: Serbki przerwały zwycięską passę Włoszek

Siatkarki Włoch po dziesięciu zwycięstwach z rzędu doznały pierwszej porażki na mistrzostwach świata rozgrywanych w Japonii. W ostatnim meczu trzeciej rundy przegrały z Serbią 1:3. W innym spotkaniu Holandia uległa Chinom 1:3.
Włoszki poniosły pierwszą porażkę podczas mistrzostw rozgrywanych w Japonii (fot. PAP)

Decydujące rozstrzygnięcia w MŚ siatkarek. Znamy półfinalistki

Skład półfinalistów był już znany przed ostatnią kolejką spotkań, która zadecydowała o tym, kto z kim zagra. W piątek w Jokohamie Serbia zmierzy się z Chinami, a Włochy z Holandią.

Włoszki, które dotąd były jedynym zespołem bez porażki na mundialu, musiały w końcu uznać wyższość rywalek. Passę włoskich siatkarek przerwały Serbki, które wygrały 3:1. Do zwycięstwa mistrzynie Europy poprowadziła Tijana Boskovic, która zdobyła 29 punktów.

Włoszki nie miały zbyt wiele czasu na regenerację sił po dość wyczerpującym poniedziałkowym spotkaniu z Japonią wygranym 3:2. To właśnie lepsze przygotowanie fizyczne zdaniem włoskiego trenera Davide Mazzantiego okazało się kluczem do zwycięstwa Serbii.

– Rywalki fizycznie były dziś bardzo mocne, a my nie potrafiliśmy zademonstrować naszej siatkówki. Zabrakło nam agresywności, ale wciąż stać nas na lepszą grę – ocenił szkoleniowiec.

Holenderki przed spotkaniem z Chinkami miały zaledwie jedną porażkę na koncie (2:3 z Brazylią) i szereg udanych spotkań za sobą. Pierwszy set stał na wysokim poziomie, po raz kolejny w reprezentacji Oranje brylowała Lonneke Sloetjes, a przy stanie 23:23 dwie ostatnie piłki skończyła Anne Buijs. W kolejnych odsłonach role się odwróciły, przewaga Azjatek momentami była miażdżąca.

– Chinki grają bardzo solidną siatkówkę i żeby z nimi wygrać, musisz być perfekcyjnym we wszystkich elementach. Po dwóch dniach przerwy, w półfinale powinniśmy zagrać lepiej – podsumowała liderka reprezentacji Holandii Sloetjes.

grupa G

Włochy - Serbia 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 23:25)

tabela
       M PKT SETY
1. Serbia  2 6 6-1
2. Włochy  2 2 4-5
3. Japonia  2 1 2-6

grupa H

Holandia - Chiny 1:3 (25:23, 13:25, 18:25, 17:25)

tabela

1. Chiny    2 5 6-3
2. Holandia  2 2 4-5
3. USA     2 2 4-6

Pary półfinałowe: 

Serbia - Holandia, Włochy - Chiny

podobne informacje

MŚ siatkarek: Serbia pokonała Włochy 3:2 w finale turnieju

MŚ siatkarek: Serbki i Włoszki w finale

Decydujące rozstrzygnięcia w MŚ siatkarek. Poznaliśmy półfinalistki

MŚ siatkarek: Włochy pokonały Rosję i awansowały do finałowej szóstki