tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kapitan Pogoni, który walczy z nowotworem mózgu, został... szoferem młodej pary [WIDEO]

O takim ślubie, jaki trafił się Annie i Sewerynowi – parze kibiców Pogoni Szczecin, marzy chyba każdy fan piłki. Państwo młodzi spod kościoła na wesele odwiezieni zostali klubową limuzyną, za której kierownicą zasiadł kapitan zespołu.
Adam Frączczak w roli szofera (Fot. Patrycja Smalkowska/pogonszczecin.pl)

Jaki ojciec taki syn. Cristiano Ronaldo Junior zachwyca we Włoszech [wideo]

"Kilka tygodni temu otrzymaliśmy nietypową prośbę. Przyszła panna młoda zwróciła się z zapytaniem, czy na czas jej ślubu zgodzilibyśmy się wypożyczyć klubowy samochód" – dowiadujemy się z filmu zamieszczonego na oficjalnym kanale Pogoni na YouTube.

Szczeciński klub poszedł krok dalej. "W tajemnicy przed parą młodą dodaliśmy od siebie kilka szczegółów" – czytamy w opisie filmu. Scenariusz przygotowany przez klub okazał się niezwykle zaskakujący. Klubową limuzyną w roli szofera przyjechał bowiem... Adam Frączczak.

Kapitan zespołu ostatni raz na boisku pojawił się w sierpniu. W tym roku już nie zagra, bo wykryto u niego guza przysadki mózgowej. Nowotwór na szczęście nie jest złośliwy. Frączczak zapowiada powrót na boisko, a kibice wspierają go pod hasztagiem #KapitanieWracajSzybko. Obecnie, jak widać, zawodnik aktywnie bierze udział w życiu klubu.

Po drodze na prowadzony przez niego samochód czekała "bramka". Mniej tradycyjna, niż zazwyczaj w takich przypadkach. Na ulicy postawiono bowiem bramkę hokejową, której pilnował "Gryfus" – maskotka Pogoni. Panna młoda umieściła w niej piłkę, a parze młodej wręczono w prezencie pamiątkową koszulkę zespołu.