tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wach vs Szpilka: armia sparingpartnerów pomaga "Wikingowi"

Nawet dziesięciu sparingpartnerów może mieć do dyspozycji Mariusz Wach (33-3, 17 KO) w czasie przygotowań do walki z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO). Pojedynek dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej odbędzie się 10 listopada podczas gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach. Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej.
Artur Szpilka i Mariusz Wach podczas konferencji prasowej (fot. PAP)

WALKA O MŚ W GLIWICACH!

– Nie będziemy ukrywać, że nie ma wielu pięściarzy, którzy są w stanie udawać Artura w ringu. Kiedy Szpilka boksuje na zakrocznej nodze i trzyma się taktyki, staje się zawodnikiem bardzo niewygodnym. Nie jest łatwo znaleźć sparingpartnerów, którzy pozwolą solidnie przygotować się na taki pojedynek – tłumaczy Piotr Wilczewski, trener Wacha.

Będziemy testować zawodników. Na pewno będzie ich wielu. Myślę, że sprowadzimy ośmiu, dziewięciu, a może nawet dziesięciu zawodników. Tak duże grono pozwoli nam kogoś wybrać i dopasować do potrzeb Mariusza w najbliższych tygodniach – mówi były pięściarz.

Wach i Szpilka rozpoczynają sesje sparingowe przed listopadową konfrontacją. "Wiking" przyznaje, że nie tylko nieszablonowy styl rywala może być dla niego problemem, ale sama odwrotna pozycja leworęcznego "Szpili" jest sporym utrudnieniem.

Tak naprawdę w ostatnich tygodniach przypominałem sobie, jak się boksuje z mańkutami. Dawno nie miałem okazji boksować z nikim leworęcznym, więc trzeba było poświęcić na to trochę czasu. Mam to jednak za sobą, a teraz trzeba wszystko doszlifować na sparingach – mówi Wach.

Podczas gali w Gliwicach w ringu kibice zobaczą w akcji także m.in. mistrzynię świata WBC wagi super półśredniej Ewę Piątkowską, która zmierzy się ze Szwajcarką Ornella Domini. Miedzy linami pojawi się również zaliczany do światowej czołówki Maciej Sulęcki i niepokonany na zawodowstwie Paweł Stępień.

Piotr Wilczewski: Artur Szpilka po walce z Deontayem Wilderem jest innym pięściarzem
Artur Szpilka o swoich "dzieciach": rozumiemy się bez słów
Mateusz Rzadkosz: Mariusz Wach vs Artur Szpilka? Zdecyduje głowa
Mariusz Wach: jadę na teren Artura Szpilki, więc muszę poszukać nokautu

podobne informacje

Wach przestrzega Szpilkę: w sobotę eksplozja