tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Peszko zesłany do rezerw. "Zadecydował brak subordynacji"

Choć Sławomir Peszko kończy właśnie karę trzymiesięcznego zawieszenia, to najprawdopodobniej nie zagra w najbliższym meczu derbowym z Arką Gdynia (27 października). Jak poinformował serwis sport.trojmiasto.pl piłkarz został odsunięty od pierwszego składu Lechii Gdańsk.
Sławomir Peszko został odsunięty od pierwszego składu Lechii Gdańsk (fot. PAP)

Pogoń Szczecin ukarana przez FIFA

Pomocnik nie wystąpił w sobotnim sparingu z KP Starogard Gdański (1:1), a we wtorek nie wziął udziału w treningu. Jak ustalili dziennikarze portalu była to decyzja trenera Piotra Stokowca. "Sławomir Peszko został odsunięty od zespołu z powodu niesubordynacji podczas treningu. Szczegóły pozostają wewnętrzną kwestią klubu i drużyny" – poinformowali przedstawiciele biura prasowego Lechii.

Peszko jedyny w tym sezonie mecz w Ekstraklasie rozegrał na inaugurację sezonu. W spotkaniu przeciwko Jagiellonii Białystok brutalnie sfaulował Arvydasa Novikovasa, za co został ukarany trzymiesięczną dyskwalifikacją i grzywną w wysokości 30 tysięcy dolarów.

W marcu Stokowiec odsunął od pierwszego składu Marco Paixao, który miał opuścić indywidualne zajęcia i wyjechać do Portugalii. W lipcu przeniósł się do ligi tureckiej.

Stokowiec: Peszko? Nie mylmy agresywności z głupotą

podobne informacje

Lotto Ekstraklasa: Peszko, Cristoao, czyli Komisja Ligi już nie odpuszcza boiskowym brutalom

Sławomir Peszko zakończył karierę w reprezentacji. Z czego najbardziej go zapamiętamy?

Peszko zakończył karierę reprezentacyjną. "Umiejętności brakowało..."

Sylwester w Dubaju. "Grzecznie z Lewym, czy tempo Peszkina?"