Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Buenos Aires. Polscy lekkoatleci bez medali w ostatnim dniu

Bez medalu polscy lekkoatleci zakończyli ostatni dzień zmagań podczas igrzysk olimpijskich młodzieży w Buenos Aires. Najlepiej zaprezentowała się Pia Skrzyszowska, która w biegu na 200 metrów była szósta.
(fot. Getty)

Igrzyska olimpijskie młodzieży: brązowy medal Kozaka

Jako pierwszy na bieżni zaprezentował się Adam Łukomski. Swoją serię biegu na 200 metrów ukończył na siódmym miejscu z czasem 21,46 sekundy. W klasyfikacji uwzględniającej dwa starty zajął piętnaste miejsce (43,43 sekundy). Wygrał Katarczyk Abdelaziz Mohamed (41,78 sekundy).

Bardzo dobrze na 200 metrów pobiegła Pia Skrzyszowska, która wynikiem 23,95 sekundy pobiła rekord życiowy. Łączny rezultat 48,46 sekundy dał jej szóste miejsce. Triumfowała reprezentantka Islandii Jona Gudbjorg Bjarnadottir (47,02 sekundy).

Zadowolony ze swojego występu z pewnością nie może być Marek Mucha. Oszczepnik, który podczas mistrzostw Europy U18 uzyskał 80,01 metra, w Buenos Aires rzucał zdecydowanie krócej i w klasyfikacji dwóch konkursów zajął ostatnie, szesnaste miejsce (125,02 metra). Złoto wywalczył Fin Topias Laine (153,42 metra).

Udanie zaprezentował się Jakub Czak, który w biegu na 110 metrów przez płotki pobił rekord życiowy (13,72 sekundy). W klasyfikacji uwzględniającej dwa biegi był siódmy (27,58 sekundy). Najszybszy okazał się Owaab Barrow z Kataru (26,50 sekundy).

Polacy w Buenos Aires wywalczyli do tej pory cztery medale – srebrny i trzy brązowe. Dwukrotnie stawali też na podium w zespołach międzynarodowych (brąz Kamila Kasperczaka w pięcioboju nowoczesnym i złoto Igi Świątek w tenisowym deblu). Igrzyska zakończą się w czwartek.

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: brązowy medal sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym