Belgia – Holandia 1:1 w meczu towarzyskim

Belgowie zremisowali 1:1 z Holandią w meczu sparingowym, rozegranym na stadionie Króla Baudouin'a w Brukseli. Oba zespoły przygotowują się do listopadowych spotkań Ligi Narodów.
W towarzyskim meczu Belgii z Holandią padł remis 1:1 (fot. PAP)

Arabski superklasyk nie taki super. Jeden błysk Brazylii

Holendrzy w sobotę w bardzo dobrym stylu pokonali Niemców 3:0 w ramach Ligi Narodów. We wtorek nie udało im się odnieść zwycięstwa. Mecz lepiej rozpoczęli Belgowie. W piątej minucie Dries Mertens wykorzystał błąd obrońców i strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce.

Wicemistrzowie świata z 2010 roku odpowiedzieli w 27 minucie. Memphis Depay precyzyjnym podaniem znalazł w polu karnym Arnauta Groenevelda, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Oba zespoły przygotowują się do ostatnich spotkań Ligi Narodów. W listopadzie Holendrzy zagrają z Francją i Niemcami, natomiast Belgowie zmierzą się z Islandią i Szwajcarią.

W innych ciekawszych spotkaniach Duńczycy po golach Lukasa Leragera i Martina Braithwaite'a pokonali Austrię, natomiast Szwedzi zremisowali 1:1 ze Słowacją. Bramki strzelali John Guidetti i Albert Rusnak.