2
:
1
0:1
62'Antoine Griezmann
80'Antoine Griezmann

Liga Narodów: kolejna porażka Niemców. Ukraina w miejsce Polski

Reprezentacja Niemiec wciąż w kryzysie. Choć w meczu Grupy 1. Dywizji A Ligi Narodów prowadziła we wtorek na wyjeździe z Francją, koniec końców przegrała 1:2 i jest bliska spadku do Dywizji B. Z tej awans zapewniła sobie z kolei Ukraina.
Manuel Neuer wpuszcza piłkę po strzale Antoine'a Griezmanna

Jeden przebłysk Brazylii. Superklasyk nie taki super

Przed rozgrywanym na Stade de France meczem mówiło się głównie o słabej formie Niemców, mistrzów świata z 2014 roku. Po kompromitacji na mundialu nie szło im najlepiej również w Lidze Narodów – wcześniej zremisowali z Francuzami, a w sobotę ulegli Holandii 0:3.

Piłkarze Joachima Loewa mieli świadomość, że porażka może im już niemal odebrać szanse utrzymania w Dywizji A i to oni od początku narzucili swoje tempo. Efekty przyszły szybko.

Po akcji Leroya Sane Presnel Kimpembe zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia Milorad Mazić podyktował "jedenastkę". Tę skutecznie wyegzekwował Toni Kroos.

Do przerwy Niemcy mogli prowadzić zdecydowanie wyżej, ale gospodarzy w grze utrzymywał Hugo Lloris. Bramkarz Tottenhamu najpierw uprzedził Timo Wernera, a później w fantastyczny sposób instynktownie obronił strzał Matthiasa Gintera.

Francuzi do przerwy nie oddali celnego uderzenia, ale po zmianie stron wzięli się do pracy. Kylianowi Mbappe jeszcze nie udało się pokonać Manuela Neurera, ale później dwa razy zrobił to Antoine Griezmann.

Napastnik Atletico najpierw strzałem głową wykończył dośrodkowanie Lucasa Hernandeza, a w 80. minucie wykorzystał rzut karny. Ten odgwizdany został za faul Matsa Hummelsa, który nierozważnie powalił w "szesnastce" Blaise'a Matuidiego. Niemcy w końcówce nie byli już w stanie zagrozić aktualnym mistrzom świata i teraz, by się utrzymać, muszą liczyć na wygraną Francuzów z Holandią, a później sami ją pokonać.

Radość Francuzów po zwycięskim golu Griezmanna

Ukraina w Dywizji A

Już po październikowych meczach z Dywizją A pożegnały się reprezentacje Polski i Islandii. W ich miejsce już na pewno pojawi się Ukraina, która we wtorek zapewniła sobie zwycięstwo w Grupie 1. Dywizji B.

By awansować, nasi wschodni sąsiedzi musieli co najmniej zremisować u siebie z Czechami. Plan wykonali z nawiązką, bo wygrali 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył strzałem z dystansu Rusłan Malinowski.