tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Real Madryt krytykuje pomysł rozgrywania meczów La Liga w USA. "Chcemy uczciwych rozgrywek"

Dyrektor generalny Realu Madryt oficjalnie skrytykował pomysł władz ligi hiszpańskiej. W przyszłym roku chcieliby oni rozegrać jeden z meczów La Liga w Stanach Zjednoczonych. "Nikt nie zapytał nas o opinię" – napisano w oficjalnym komunikacie.
Real Madryt skrytykował pomysł rozgrywania spotkań ligi hiszpańskiej w USA (fot. Getty)

Piłkarze Realu zarobili na Ronaldo? W szatni kwitły zakłady

Rzecznik hiszpańskiej federacji potwierdziła, że otrzymała list od przedstawicieli madryckiego klubu. Jego treść została w środę opublikowana przez radio "Cadena Ser".

"Real Madryt nie może zaakceptować pomysłu rozgrywania jednego ze spotkań La Liga, której jesteśmy częścią, na neutralnym terenie. Nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o zamiarach ligi i nikt nie zapytał nas o opinię" – napisano w oświadczeniu podpisanym przez dyrektora generalnego klubu, Jose Angel Sancheza.

Władze Realu twierdzą, że mecz w Stanach Zjednoczonych może znacznie wpłynąć na sprawiedliwość rozgrywek. "Nie możemy zapominać, że liga krajowa to zawody w których udział bierze dwadzieścia drużyn, a nie dwie. Każda powinna grać dwa razy – w domu i na wyjeździe oraz na każdym stadionie. Tylko to gwarantuje uczciwość" – dodano.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy La Liga a firmą Relevent, przez 15 lat co najmniej jedno spotkanie ma być rozgrywane w Stanach Zjednoczonych. Władze ligi naciskają, aby 26 stycznia w Miami Barcelona zmierzyła się z Gironą.

El Clasico w USA? Piłkarze nie chcą być wykorzystywani

podobne informacje

Fatalne statystyki Realu Madryt. Najgorzej od dwudziestu lat

Przegrana Realu i "upadek" Atletico. Pierwsza taka wpadka w erze Simeone

Wpadka Realu Madryt w Pucharze Króla. Kolejna przegrana Królewskich

Media: Krzysztof Piątek zwiąże się z superagentem