tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pierwszy wspólny trening. Kamil Glik pokazał zdjęcie z Thierrym Henrym

Thierry Henry ma za sobą pierwszy trening z drużyną AS Monaco. Wspólne zdjęcie z zajęć z nowym trenerem wstawił na Twitter Kamil Glik. Henry wziął również udział w konferencji prasowej, na której zdradził część planu na wyprowadzenie monakijczyków z kryzysu.
Kamil Glik (fot. Getty)

Arsene Wenger gotowy do powrotu. Wyznaczył datę

"Powrót do La Turbie" – napisał Glik na Twitterze obok dwóch zdjęć, na których widać polskiego obrońce wysłuchującego wskazówek Henry'ego. La Turbie to miejscowość, w której znajduje się centrum treningowe Monaco.

41-letni Henry podjął się niełatwego zadania wyprowadzenia z kryzysu drużyny, która w tym sezonie wygrała tylko jeden z dziewięciu meczów i zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Wyzwanie tym trudniejsze, że dla Francuza to pierwsza samodzielna praca szkoleniowca.

Najpierw musimy przestać tracić gole. Potem znaleźć równowagę. Nie będę szerzej mówił jak. Najpierw znaleźć spokój, później pracować nad tym, co robić z piłką, by zyskać liczebną przewagę nad rywalem – powiedział były wybitny napastnik.

Gdy nadeszła propozycja, decyzja była logiczna. Tutaj zacząłem. Ten klub zawsze zajmował w moim sercu ważne miejsce. Dlatego, gdy nadarzyła się okazja do powrotu, poczułem, że spełnia się moje marzenie – dodał najlepszy strzelec w historii reprezentacji Francji.

podobne informacje

Ligue 1: AS Monaco – RC Strasbourg 1:5. Klęska drużyny Glika – kryzys trwa

Monaco nadal w głębokim kryzysie. Niewidoczny Kamil Glik

Grali kadrowicze: Jan Bednarek i Arkadiusz Milik nadal w wysokiej formie

Ligue 1: Olympique Marsylia – AS Monaco 1:1. Hit ligi francuskiej na remis, Kamil Glik rozegrał cały mecz