tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

EBL kobiet: zwycięstwo Arki z gorzowiankami w najciekawszym meczu kolejki

Arka Gdynia pokonała InvestInTheWest Eneę Gorzów Wlkp. 80:73 w jednym z najciekawszych środowych meczów Energa Basket Ligi Kobiet. Zwycięstwa odniosły też PGE MKK Siedlce, Wisła CANPACK Kraków, Energa Toruń, CCC Polkowice i Artego Bydgoszcz.
(fot. Getty)

"Kluczowa rola Marcina Gortata". Polak odetchnie w Mieście Aniołów

Najlepsza na parkiecie w Gdyni była Emma Cannon. Zawodniczka Arki zdobyła 24 punkty i 9 zbiórek. 12 punktów i 3 asysty zanotowała też jej koleżanka z drużyny Anna Makurat. Z kolei Ariel Atkins miała na koncie 17 punktów dla przyjezdnych.

W innym meczu TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski przegrała u siebie z PGE MKK Siedlce 68:97. W tym meczu dominowała zawodniczka gości. Oksana Mołłowa, która rzuciła aż 34 punkty.

Z kolei Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin uległa Wiśle CANPACK Kraków 56:66. Najlepszą zawodniczką zespołu z Krakowa była Klaudia Niedźwiedzka, która grając pełne 40 minut zanotowała 18 punktów i 5 zbiórek.

Tymczasem koszykarki Widzewa Łódź zostały rozgromione przez Energę Toruń 48:83. W zespole przyjezdnym wyróżniła się przede wszystkim Angelika Stankiewicz, która rzuciła 15 punktów.

Z kolei Enea AZS Poznań przegrała z mistrzyniami Polski – CCC Polkowice 52:86. Najlepiej dla gości rzucała Kelsey Bone, która zdobyła 19 punktów.

W ostatnim spotkaniu po zaciętym pojedynku wicemistrzynie Polski Artego Bydgoszcz pokonały Politechnikę Gdańską 60:54. Bohaterką tego meczu była Dragana Stanković z Artego, która zdobyła 20 punktów oraz zanotowała 13 zbiórek i 4 asysty.

W tabeli prowadzi zespół z Polkowic z kompletem punktów w trzech meczach.