tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Najszybsze sto asyst w historii. Cesc Fabregas z rekordem Guinessa

Cesc Fabregas występujący w Chelsea Londyn najszybciej w historii osiągnął 100 asyst w piłkarskiej Premier League. Bijąc osiągnięcie Ryana Giggsa, wpisał się do księgi Rekordów Guinnessa. Hiszpański pomocnik potrzebował do tego 293 spotkań.
Cesc Fabregas i Ryan Giggs podczas meczu Arsenal – Manchester United w 2008 roku(fot. Getty Images)

Hazard czuł się winny po zwolnieniu trenera. "Chciałbym jeszcze kiedyś z nim pracować"

Giggs, występujący w Manchesterze United w latach 1990-2014, zanotował 100 asyst dopiero w 367. meczu. 31-letni Fabregas gra w Chelsea Londyn od 2014 roku.

Nie jestem najszybszy, nie jestem najsilniejszy, nie jestem najbardziej elastyczny, nie skaczę wysoko. Ustanowienie tego rekordu to jeden z największych powodów do dumy w karierze, bo to moja praca i cieszę się, że wywiązuję się z niej dobrze – powiedział dowcipnie Hiszpan, po tym jak Guinness wydał oświadczenie w sprawie ustanowionego przez niego rekordu.

Setną asystę Fabregas miał już dawno – 31 grudnia 2016 roku w zwycięskim meczu z Stoke City (4:2), ale dopiero teraz rekord potwierdziła firma Guinness wydająca informator zawierający udokumentowane rekordy globu w różnych dziedzinach życia.

Hiszpan zadebiutował w lidze angielskiej – w Arsenalu w 2004 w wieku 16 lat i występował w londyńskim klubie do 2011 roku, po czym przeniósł się na trzy lata do Barcelony. Z Chelsea wywalczył dwa tytuły mistrzowskie (2015 i 2017), a z Barceloną jeden (2013).

podobne informacje

Cesc Fabregas zagra z Kamilem Glikiem. Ważny transfer Monaco

FA Cup. Zmarnowany rzut karny i emocjonalne pożegnanie gwiazdy Chelsea FC

Puchar Anglii: dwie twarze Moraty, pożegnanie Fabregasa [wideo]

Media: AS Monaco się wzmacnia. Będzie rywal dla Kamila Glika