tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakujące wieści z Włoch. Krzysztof Piątek zastąpi Arkadiusza Milika?

Krzysztof Piątek zachwyca w Serie A – z dziewięcioma golami jest liderem klasyfikacji strzelców i coraz więcej mówi się o tym, że niebawem odejdzie z Genoi. Wśród zainteresowanych klubów wymienia się m.in. Napoli. Jak donosi Gianluca Di Marzio – włoski dziennikarz – przenosiny do Neapolu mogą sprawić, że klub opuści... Arkadiusz Milik.
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

Szaleństwo na punkcie Piątka. Zainteresowanie potęg

Piątek zdobył w ośmiu spotkaniach w Genoi trzynaście bramek. Trafił też w meczu reprezentacji Polski z Portugalią. Piłkarzem interesuje się wiele czołowych klubów. Jak informowały włoskie media, Napoli złożyło już nawet ofertę, która została odrzucona .

Arkadiusz Milik (fot. Getty Images) Widać, że Genoa ma świetny skauting. Piątek w minionym sezonie był wicekrólem strzelców Ekstraklasy, a klub zapłacił za niego cztery miliony euro. Nie zapominajmy, że obserwuje go nie tylko Napoli, ale też Juventus i inne zagraniczne zespoły. Jeśli neapolitańczycy chcą go sprowadzić, muszą działać szybko. Jego wartość jest znana, ale teraz nie można mówić, trzeba działać – powiedział Di Marzio na antenie radia Marte.

Gdyby Piątek trafił do Napoli, być może zabrałby miejsce w drużynie... Milikowi. – Milik to świetny piłkarz, ale Piątek zrobił wielki postęp i wciąż może się rozwijać. Stał się mężczyzną. Strzelanie goli ma we krwi, wie, dokąd zmierza piłka. Zanim jego wartość wzrośnie, powinni go kupić i pomyśleć o sprzedaży Milika albo Driesa Mertensa – dodał Di Marzio.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:0: gol Krzysztofa Piątka [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3 (skrót meczu)
Piątek: to nowy projekt, nie ma co sprowadzać nas na ziemię

podobne informacje

Pakt w sprawie Krzysztofa Piątka. Wielka determinacja klubu Serie A

Wybierz skład Polaków na mecz towarzyski z Czechami

Grzegorz Krychowiak grał najwięcej przed meczami z Czechami i Portugalią. Dobre statystyki Polaków

Serie A. Genoa CFC – Napoli SSC 1:2: pudło, "wędki" i ulewa. Polacy bez błysku