tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Kiereś nie jest już trenerem Stomilu

Kamil Kiereś nie będzie dłużej trenerem piłkarzy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn – poinformował w czwartek klub. Olsztynianie zajmują obecnie przedostanie miejsce w tabeli.
Kamil Kiereś (fot. PAP)

Paweł Brożek ostro o Carlitosie. "Jedni trenują, inni piją piwo"

W oficjalnym komunikacie Stomil podał, że dotychczasowy szkoleniowiec i zarząd klubu doszli w czwartek do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Razem z Kieresiem odchodzi drugi trener Andrzej Orszulak. Nazwisko nowego trenera Stomilu zostanie ogłoszone w piątek.

W opublikowanym na stronie klubu oświadczeniu Kamil Kiereś podsumował swój 10-miesięczny pobyt w Olsztynie. Podziękował wszystkim, którzy współpracowali z nim w tym okresie, a także klubowi "za możliwość realizowania się i nabycia doświadczeń nie tylko w radosnych chwilach, ale też i tych bardzo burzliwych momentach".

Przypomniał, że mimo licznych problemów i pracy w trudnych warunkach drużynie pod jego wodzą udało się w zeszłym sezonie utrzymać w 1. lidze. Ocenił, że była to zasługa dopracowania optymalnego ustawienia taktycznego, dobrego przygotowania fizycznego oraz odpowiedniego nastawienia mentalnego.

W swoim oświadczeniu zwrócił uwagę, że w obecnym sezonie - pomimo wcześniejszych zapewnień o płynności finansowej klubu - okazało się, że "Stomil ma długi i poważne problemy".

"To nas wyhamowało. Mimo, że graliśmy 12 meczów z rzędu na wyjazdach, prezentowaliśmy przyzwoity poziom, byliśmy chwaleni za grę ale drużynie zaczęło brakować skuteczności" – napisał Kiereś.

Jak przyznał, doszedł do wniosku, że Stomil wyczerpał jego "baterię". "Dzisiaj klub potrzebuje nowej energii oraz świeżego spojrzenia na potrzeby nowego szkoleniowca" – stwierdził.

44-letni Kiereś był trenerem Stomilu od grudnia 2017 r. Bilans jego pracy w tym klubie to dziewięć zwycięstw, cztery remisy i 16 porażek. W obecnym sezonie zespół z Olsztyna zdobył 10 punktów w 13 meczach.

Olsztyński klub od kilku lat przeżywa finansowe i organizacyjnie zawirowania. Licencję otrzymał w instancji odwoławczej. Celem na obecny sezon - jak zapowiadał Kiereś w rozmowie z PAP - miało być wzmocnienie organizacyjnej i sportowej stabilności klubu oraz odbudowa jego wizerunku.

Delew i Pogoń ukarani. "Byliśmy traktowani jako świadek"

podobne informacje

Kiereś nie jest już trenerem GKS-u Tychy

Bełchatów liczy na cud i... pomoc rywali

Kiereś zwolniony. Jako ósmy w sezonie

Runda wiosenna Ekstraklasy w... listopadzie