tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przemysław Saleta przed pucharem Muhammada Alego: Mateusz Masternak? Sztywny, człapiący, bez błysku

W nocy z soboty na niedzielę Mateusz Masternak powalczy w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series. Podczas gali w Orlando zmierzy się z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem. – Czeka go nie lada wyzwanie – stwierdził Przemysław Saleta. Transmisja gali od 3:40 w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Mateusz Masternak w nocy z soboty na niedzielę zawalczy z Yunierem Dorticosem (fot. Getty)

Masternak: ring zamieni się w "Knajpę Morderców"

Stawką pojedynku w kategorii junior ciężkiej będzie awans do półfinału zmagań o puchar Muhammada Alego. Tam na triumfatora czeka już Amerykanin Andrew Tabiti. O formę Polaka obawia się Saleta, który oglądał fragmenty treningu medialnego Masternaka.

"Sztywny jak zawsze, człapiący, wolny i bez jakiegokolwiek błysku w tym co robi. Myślałem, że w przygotowaniach do tej walki Mateusz postawi na pracę nóg i szybkość. Póki co tego nie widać" – napisał na Facebooku.

Były mistrz Europy EBU w wadze ciężkiej, który na zawodowych ringach wygrał 52 walki, w tym 22 przed czasem, docenił klasę Kubańczyka. "Jest lepszy w każdym elemencie sztuki bokserskiej. Wywiera ciągłą presję, zadaje ciosy kombinacjami, dobrze czuje się w półdystansie i mocno bije. Dodatkowo jest silniejszy, wyższy i ma lepszy zasięg ramion" – zauważył.

50-letni Saleta, który w przeszłości odnosił sukcesy w kick-boxingu, uważa, że szansą Polaka jest zaskoczenie kubańskiego pięściarza. "Nadzieją dla Mateusza pozostaje bycie w świetnej kondycji, utrzymywanie wysokiego tempa od pierwszej rundy, dobra obrona i przejęcie inicjatywy w drugiej części pojedynku, choć osobiście wątpię, by trwał tak długo. Dorticos wydaje się nie grzeszyć nadludzką odpornością na ciosy, więc jest jeszcze szansa, że Mateusz trafi jednym, czystym, bardzo mocnym uderzeniem. Za to trzymam kciuki" – dodał.

Masternak przed walką z Dorticosem. "Jeśli wypełnię plan, to ja będe się cieszył na końcu"

podobne informacje

W narożniku Gołoty. Boks, "Masa" i ciosy poniżej pasa

Adamek wraca na ring. Niebawem pozna rywala

Głowacki i inni. Odrodzenie polskiego boksu

Udany powrót Adamka. Saleta zrezygnował