tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ruszają zapisy do E-AMP'ów 2018

22 października ruszają zapisy do internetowych kwalifikacji Esportowych Akademickich Mistrzostw Polski. W drugiej edycji tych rozgrywek zobaczymy takie gry jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends oraz FIFA 19.
e-ampy (fot. e-ampy.pl)

G2 Esports zmierzy się z RNG w ćwierćfinale Worlds 2018

Uczestnicy tegorocznej edycji E-AMPów powalczą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski na nowych zasadach. Od tego roku wszyscy członkowie składów muszą posiadać status studenta jednej i tej samej uczelni wyższej. Na etapie półfinałów wymagane jest członkostwo w AZS.

Drużyny CS:GO oraz League of Legends składać powinny się z pięciu podstawowych zawodników. Wszystkie zespoły muszą także legitymować się nazwą swojej uczelni. Status studenta oraz identyfikacja z uczelnią dotyczy pozostałych graczy, czyli zawodników FIFA. Zmianie uległa także forma gratyfikacji. W tym roku na uczestników czekają nie tylko medale, nagrody finansowe i rzeczowe, ale przede wszystkim miejsce w grupie finałowej ligi Edu Esports League oraz możliwość uczestnictwa w obozach i szkoleniach organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

CS:GO oraz League of Legends – każdy z czterech eliminacyjnych turniejów będzie w drabince pojedynczej eliminacji BO1. Finaliści wszystkich drabinek awansują bezpośrednio do II etapu kwalifikacji, czyli ćwierćfinałów. Te zaplanowano na pierwszą połowę listopada. W nich zacznie obowiązywać system BO3. Triumfatorzy pojedynków otrzymają promocję na zwieńczenie LAN-owe, które odbywać się będzie na żywo w Warszawie. W przypadku rozgrywek FIFA 19 system BO3 obowiązywać będzie natomiast już od I etapu. Na wirtualnych murawach gracze rywalizować będą w trybie FIFA 19 Ultimate Team sezon meczów towarzyskich. Od ćwierćfinałów rozgrywki w CS:GO i LOL’a będą relacjonowane przez ekspertów.

Terminy kwalifikacji:
Kwalifikacje #1 - 22.10.2018
Kwalifikacje #2 - 23.10.2018
Kwalifikacje #3 - 30.10.2018
Kwalifikacje #4 - 31.10.2018

Więcej informacji na stronie www.e-ampy.pl.

podobne informacje

FACEIT ogłasza 7. sezon ligi ECS! Duże zmiany w formacie rozgrywek

LEC W4: Jankos wciąż bez porażki, Kikis wciąż bez zwycięstwa

Kolejny turniej CS:GO rangi Major prawdopodobnie odbędzie się w Berlinie

LEC W4: Zobaczymy starcie Jactroll vs. Jankos oraz Kikisa w walce o pierwszą wygraną