tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowa nazwa stadionu Legii Warszawa? Ma promować stolicę Polski

Komisja Sportu, Rekreacji i Turystyki m.st. Warszawy przyjęła stanowisko w sprawie ewentualnej zmiany nazwy stadionu przy Łazienkowskiej 3. Warsaw Arena lub Arena Warszawa – tak może się nazywać obiekt Legii Warszawa, który ma promować stolicę Polski na świecie.
Piłkarze Legii Warszawa (fot. PAP)

Paweł Brożek ostro o Carlitosie. "Jedni trenują, inni piją piwo"

Według komisji zmiana nazwy wzmocni wizerunek stadionu miejskiego przy ul. Łazienkowskiej 3 jako "znaczącego obiektu sportowego związanego z Warszawą". Jak czytamy w uzasadnieniu "używanie nazwy Warsaw Arena przez kluby działające na tym terenie oraz działania marketingowe związane z obiektem, będzie miało korzystny wpływ na promocję Warszawy w kraju, Europie i na świecie".

W zamian za zmianę nazwy miasto miałoby wypracować z Legią Warszawa nowy model organizacyjny i finansowy, który zadowalałby obie strony.

– Takie stanowisko umożliwia nadanie stadionowi nazwy handlowej i promocyjnej. W mojej ocenie wariant "Warsaw Arena" jest lepszy, bo promowałby miasto poza Polską, a mamy nadzieję, że Legia będzie grała regularnie w europejskich pucharach - powiedział w rozmowie z portalem legia.net autor projektu i przewodniczący Komisji Sportu, Paweł Lech.

– Wiemy, że Legia wpłaca do miejskiego budżetu najwięcej spośród stołecznych klubów, a praktycznie nie dostaje środków z miasta. Taka umowa mogłaby zrównoważyć kwestie finansowe, a komercyjna nazwa stadionu w takiej formie przyniosłaby dużo korzyści – dodał.

Mistrzowie Polski z tytułu dzierżawy stadionu wpłacają do kasy miasta 3,7 mln złotych czynszu oraz roczny podatek prawie 1,5 mln zł.

Stanowisko nie jest wiążące dla Rady Miasta Warszawy. Będzie można nad nim obradować dopiero w przyszłej kadencji, po zbliżających się wyborach samorządowych.

Boniek, Zieliński, Żurawski. Legendy Ekstraklasy (dokument)

podobne informacje

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę

Udany początek przygotowań. Legia pokonała trzecioligowca

Legia pudłuje z transferami. Wieczna rotacja w stolicy

Legia pozyskała Kacpra Kostorza i Kacpra Skibickiego