tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dallas organizatorem DreamHack Masters 2019

Organizatorzy imprez DreamHack Masters zapowiedzieli, że kolejny przystanek tych rozgrywek będzie miał miejsce w maju 2019 roku w Dallas. W puli nagród znajdzie się 250 tysięcy dolarów.
Dreamhack Masters Dallas (fot. DreamHack)

Turniej ESL One Dota 2 ponownie w Katowicach

Po dwóch europejskich odsłonach DreamHack Masters w Marsylii i Sztokholmie, organizatorzy postanowili ponownie przenieść się do Ameryki Północnej, gdzie miała miejsce pierwsza edycja w Las Vegas. Turniej w Dallas będzie gościł w The Kay Bailey Hutchison Convention Center. Weźmie w nim udział 16 drużyn, które będą walczyć o nagrody z puli 250 tysięcy dolarów. Impreza odbędzie się w dniach od 28 maja do 2 czerwca.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, większość drużyn otrzyma zaproszenie od organizatorów, a pozostałe miejsca zajmą najlepsze ekipy z kwalifikacji internetowych, które będą miały miejsce w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Chinach. Jeśli chodzi o format turnieju to zostanie on zmieniony. W Dallas szesnaście zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy po osiem drużyn. Najlepsze trzy ekipy z każdego zbioru awansują do fazy pucharowej.

Rozgrywki grupowe będą miały miejsce w dniach od 28 do 30 maja za zamkniętymi drzwiami. Playoffy zostaną rozegrane na scenie głównej. 31 maja zobaczymy dwa ćwierćfinały, 1 czerwca półfinały, a 2 czerwca wielki finał tej imprezy. Tytułu mistrzowskiego ze Sztokholmu będą bronić Duńczycy reprezentujący barwy North.

podobne informacje

Michał "Nisha" Jankowski srebrnym medalistą Majora w Kuala Lumpur

Znamy wszystkich uczestników BLAST Pro Series w Lizbonie

Team Secret z Polakiem w składzie zagra z Virtus.pro o finał Majora

Kinguin dołącza do Virtus.pro w walce o ESL Pro League