tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Primera Division zaniepokojona możliwym wzrostem podatków

Władze Primera Division są zaniepokojone możliwymi reformami podatkowymi, zaproponowanymi przez rząd. Zdaniem prezesa La Ligi Javiera Tebasa, może to spowodować m.in. odejście z tamtejszych klubów czołowych zawodników.
Luis Suarez i Sergio Ramos (Fot. Getty)

W liście skierowanym do klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii, o czym piszą agencje Reuters i AP, Tebas ostrzega przed skutkami rządowego projektu budżetu na 2019 rok.

Jego zdaniem proponowane podwyżki dla zamożnych osób i firm mogą kosztować dwadzieścia klubów łącznie 80 milionów euro i w konsekwencji oznaczać ewentualną utratę "20 elitarnych graczy z tamtejszej ligi"

Proponowane reformy obejmują podwyżki podatków o dwa procent dla osób zarabiających ponad 130 tysięcy euro rocznie i wzrost o cztery procent dla dochodów przekraczających 300 tysięcy.

Piłkarze w Hiszpanii zazwyczaj negocjują umowy po opodatkowaniu, co oznacza, że t​o kluby, a nie zawodnicy, mogą mocniej odczuć skutki ewentualnego zatwierdzenia proponowanych stawek podatkowych.

"W rezultacie La Liga opracowuje strategię mającą na celu jak największe złagodzenie negatywnego wpływu tych propozycji" - dodano w piśmie.

podobne informacje

(Nie)Królewskie zwycięstwo. Real najgorszy piłkarsko od ośmiu lat

Z problemami, ale zwycięsko. Szczęśliwy triumf Realu Madryt

Przyćmił nawet Leo Messiego. Świetny mecz Luisa Suareza

Szokujące liczby Garetha Bale'a. Ponad dwadzieścia kontuzji w Realu