tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wraca sprawa Sereny Williams. Ławka trenerska na korcie?

W mediach po raz kolejny powrócił temat współpracy trenerów z zawodnikami podczas tenisowych spotkań. – Nigdy nie rozumiałem, dlaczego tenis jest jedynym sportem, w którym trenowanie podczas meczów jest zabronione – stwierdził Patrick Mouratoglou, szkoleniowiec Sereny Williams, cytowany przez dziennikarzy dailymail.co.uk.
Patrick Mouratoglou (L) i Serena Williams (fot. Getty Images)

Radwańska otworzyła hotel. Poleca... Caroline Wozniacki

Kontrowersje powróciły podczas tegorocznego żeńskiego finału US Open. W decydującym spotkaniu Williams grała z Japonką Naomi Osaką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w drugim secie sędzia Carlos Ramos ukarał Amerykankę ostrzeżeniem za niedozwolony coaching (komunikacja werbalna lub niewerbalna trenera z graczem). Trener przyznał w rozmowie z ESPN, że taka sytuacja miała miejsce, i że nie jest w stanie zrozumieć obowiązujących zasad.

Większość szkoleniowców tenisowych trenuje na kortach, pomimo zasad. Ile razy gracze spoglądają na swoje sektory podczas meczu… Niektóry robią to po każdym punkcie – dodał Mouratoglou.

Tenisistka została wtedy ukarana siedemnastoma tysiącami dolarów, w tym czterema tysiącami za wspomniany coaching, co nie jest dozwolone w meczach Wielkiego Szlema.

Coaching jest zachęceniem dla widzów do zaangażowania emocjonalnego. Chcemy, by kibice zasiadający wokół kortu i ci przed telewizorami mieli opinie na temat graczy i trenerów, by wiedzieli, kogo lubią, a kogo nie. Oglądanie interakcji między graczami i trenerami to bardzo dobry sposób na osiągnięcie celu – zauważył Mouratoglou.

Co więcej, kiedy trenerzy rozmawiają z graczami emocje są wysokie. Czasami tenisiści nie lubią słuchać, co mówią ich trenerzy. To dodaje dramatyzmu – podsumował.

Walka o WTA Finals. Nieuczciwość Stephens wobec kibiców

podobne informacje

Australian Open: kolejne szybkie zwycięstwo Sereny Williams

Australian Open: szybki awans Sereny Williams

Australian Open: wszyscy triumfatorzy turnieju [lista zwycięzców – mężczyźni od 1905, kobiety od 1922 roku]

Podcast tenisowy "As": Iga Świątek w 3. rundzie Australian Open? "Nie widzę przeciwwskazań"