tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"PS": kontuzja Cierzniaka. Malarz wraca do bramki

Radosław Cierzniak doznał kontuzji łydki, która wykluczy go z gry na około miesiąc – poinformował "Przegląd Sportowy". W związku z tym do bramki Legii Warszawa wróci Arkadiusz Malarz, który wcześniej stracił miejsce na rzecz trzy lata młodszego kolegi.
Arkadiusz Malarz (L), w tle Radosław Cierzniak (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Nowa nazwa stadionu Legii Warszawa? Ma promować stolicę Polski

Cierzniak trafił do Legii z Wisły Kraków, w marcu 2016 roku, w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Od początku był jednak tylko zmiennikiem dla Arkadiusza Malarza, a przez dwa i pół roku jego najbardziej zapamiętanym występem był ten na Signal Iduna Park w przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, kiedy to piłkarze Borussii Dortmund strzelili mu osiem goli, a Legia przegrała 4:8.

Jego cierpliwość została wynagrodzona po objęciu zespołu przez Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk na początku stawiał na Malarza, ale po porażce 1:4 wpuścił do bramki Cierzniaka, a ten szansę wykorzystał. Grał pewnie, a Legia w pięciu meczach straciła tylko dwie bramki.

Długo nie nacieszył się jednak regularnymi występami. Podczas środowego treningu, tuż przed powrotem Ekstraklasy po przerwie na kadrę, doznał kontuzji łydki. Według "PS", nie zagra przez miesiąc. Do bramki wraca więc Malarz, a jego zmiennikiem będzie Radosław Majecki. 18-latek, mimo głosów o jego wielkim talencie, na razie występuje tylko w III-ligowych rezerwach.

(Zły) przykład idzie z góry? Rezerwy Legii rozgromione

podobne informacje

Arkadiusz Malarz na wylocie z Legii Warszawa. Arkadiusz Onyszko: wina leży po obu stronach

Czystki w Legii. Arkadiusz Malarz poza kadrą na zimowe zgrupowanie

Media: Arkadiusz Malarz odejdzie z Legii, ale zostanie w Ekstraklasie

Ricardo Sa Pinto jak szeryf. "Wszedł do Legii z drzwiami, jak do baru"