1
:
1
1:0
29'Aleksandar Sedlar
  Piotr Stokowiec

Ekstraklasa: Piast Gliwice – Lechia Gdańsk. Bez rozstrzygnięcia w meczu na szczycie

Gol w samej końcówce zdecydował o końcowym rezultacie meczu na szczycie w Gliwicach. W pierwszym spotkaniu 12. kolejki Ekstraklasy Piast zremisował z Lechią Gdańsk 1:1 (1:0). Wszystkie bramki 12. kolejki Ekstraklasy w magazynie "Gol Ekstra" w poniedziałek o godz. 22:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Mecz Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Nowa nazwa stadionu Legii Warszawa? Ma promować stolicę Polski

Na początku spotkania wydawało się, że przerwę na mecze reprezentacji lepiej wykorzystali gospodarze. Lechia Gdańsk nie przypominała drużyny z poprzednich kolejek, gdy nie miała problemów z konstruowaniem akcji ofensywnych. To Piast prowadził grę. Gołym okiem widać było, że podopieczni Waldemara Fornalika lepiej "weszli" w ten mecz.

Efektem akcja z 29. minuty. Fatalny błąd obrońcy gości Stevena Vitorii, który minął się z piłką, wykorzystał Ekwadorczyk Joel Valencia. Skrzydłowy Piasta przejął bezpańską futbolówkę i znalazł się tuż przed bramką strzeżoną przez Zlatana Alomerovicia. Sytuację próbował ratować Błażej Augustyn, ale jego interwencja została zakwalifikowana przez arbitra jako faul w polu karnym.

Do "jedenastki" podszedł serbski obrońca Piasta Aleksandar Sedlar i pewnym strzałem wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

W drugiej połowie trener gości postawił wszystko na jedną kartę. Z ławki rezerwowych biało-zielonych weszli na boisko ofensywnie usposobieni – Jakub Arak, Artur Sobiech i Lukas Haraslin. Opłaciło się. Ten ostatni dał biało-zielonym cenny punkt. Słowak wykorzystał piękne podanie Patryka Lipskiego w pole karne z 86. minuty i zdobył bramkę na wagę remisu.

Po tym meczu Lechia Gdańsk z 22 "oczkami" pozostała liderem tabeli. Natomiast drużyna Waldemara Fornalika ma 21 punktów na koncie i zajmuje trzecią pozycję w Ekstraklasie.

Zabrakło miejsca dla kapitana. "Dla niektórych byłem niewygodny"