tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams chwali Kubicę: byłby świetnym partnerem dla Russella

Przed kilkoma dniami Williams ogłosił, że pierwszym kierowcą w następnym sezonie będzie 20-letni George Russell. Wciąż toczy się walka o drugi fotel. Szansę ma m.in. Robert Kubica. W jednej z rozmów opublikowanej w serwisie "Motorsport.com" pochwaliła go zastępczyni szefa zespołu z Grove, Claire Williams.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Miejsc dla Kubicy coraz mniej. Force India ma kierowcę na nowy sezon

Kubica jest jednym z kilku kierowców, którzy mają szansę reprezentować Williamsa w kolejnym sezonie. W gronie kandydatów wymienia się również Siergieja Sirotkina i Estebana Ocona, który po zakończeniu sezonu pożegna się z Force India.

W czwartek zespół Force India przedłużył umowę z Sergio Perezem do 2019 roku. Tym samym w zespole, który przejął niedawno Lawrence Stroll, pozostało tylko jedno wolne miejsce. Przypadnie z pewnością synowi właściciela – Lance'owi – który jest aktualnie podstawowym kierowcą Williamsa.

Proces wyboru kierowcy rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu. Od zawsze mówimy, że chcemy podjąć decyzję w oparciu o czyste dane, by wskazać największy talent spośród wszystkich potencjalnych kandydatów. Robert wykonał świetną pracę dla zespołu w tym roku i byłby fantastycznym kolegą z drużyny dla George'a – tak o Polaku wypowiedziała się Claire Williams, zastępczyni szefa teamu.

Zauważyła również, że zespół nie chce śpieszyć się z wyborem kierowcy. – Nie jesteśmy jeszcze gotowi na podjęcie ostatecznej decyzji. Musimy zrobić to w oparciu o wiele różnych czynników. Jest kilka ważnych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę.

Chodzi tu z pewnością o korzyści ekonomiczne wynikające z zakontraktowania kierowcy. Spory wpływ będą miały zatem kwestie finansowe, a konkretnie pakiet sponsorski, którym będą dysponowali kandydaci.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Kubica może liczyć na spore wsparcie grupy PKN Orlen. W poniedziałek doszło nawet do spotkania kierowcy z prezesem spółki, Danielem Obajtkiem. Według informacji "Przeglądu Sportowego", Kubica ma otrzymać 40 milionów złotych, które mogę mu pomóc w powrocie do F1.

Jaka jest przyszłość Kubicy w Formule 1? "Jestem gotowy na powrót"
"Tajemnice sportu". Rewolucje w bolidach F1, szybki Kubica
Młody następca Kubicy? "Chciałbym jeździć w Formule 1"

podobne informacje

Sportowe afery szpiegowskie. Marcelo Bielsa otwarcie przyznał, że trwa wywiadowcza wojna

Formuła 1: Niki Lauda wyszedł ze szpitala w Wiedniu

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Formuła 1: Mick Schumacher zostanie kierowcą Scuderia Ferrari