tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Juergen Klopp ostro o Lidze Narodów. "Chcemy operę co noc, czy co dwa miesiące?" [WIDEO]

Juergen Klopp to znany przeciwnik Ligi Narodów. Menedżer Liverpoolu od dawna zwraca uwagę na przepełnienie kalendarza, którego efektem jest przeciążenie piłkarzy. Na piątkowej konferencji barwnie zobrazował problem.
Juergen Klopp (Fot. Getty)

Najszybsze sto asyst w historii. Fabregas z rekordem Guinessa

Menedżer Liverpoolu już przed przerwą reprezentacyjną nazwał rozgrywki "bezsensownymi". Teraz poszedł dalej. – Ludzie nie chcą, a może i chcą, oglądać Anthony'ego Joshuę co drugą noc. To jest niemożliwe. W tym tygodniu walczy w Leeds, a za tydzień w Manchesterze. Tak się nie da – zapewnił.

– W NFL mają przerwę letnią niemal dłuższą niż nasz zeszły sezon. To odpowiednia przerwa. W NBA jest liga letnia (nie grają w niej najlepsi zawodnicy – red.)– wyliczał.

– W piłce nożnej ciągle rywalizuje się o coś. Możesz spaść i awansować. Kiedy Walia mierzy się z Irlandią, grają o coś i atmosfera jest inna. Czy chcemy mieć operę każdej nocy? Czy co dwa miesiące? Trzeba być ostrożnym – apelował.

Klopp wie, że rządzący futbolem nie liczą się ze zdaniem takich jak on. – Liga Narodów to dobra idea, ale stwórzcie ją w innej dyscyplinie, bo w piłce nożnej nie ma na nią miejsca. Ale wiem, że mógłbym tłumaczyć to mojemu ekspresowi do kawy, ponieważ nikogo tak naprawdę nie interesuje moja opinia– nie ma złudzeń.

Co ciekawe, tym razem Liga Narodów co najwyżej zmęczyła jego zawodników, bo wszyscy wrócili zdrowi. Gorzej w przypadku eliminacji Pucharu Narodów Afryki – Mohamed Salah i Naby Keita w trakcie meczów odnieśli urazy mięśniowe, a Sadio Mane na treningu Senegalu złamał kciuk.

podobne informacje

Nowa twarz Liverpoolu. Rzadziej grają rock'n'rolla

Klątwa 4W Liverpoolu Juergena Kloppa. "Rzuceni Wilkom na pożarcie"

Sądny miesiąc Liverpoolu. Styczeń tym razem musi być lepszy

Ci drudzy – najlepsi asystenci: Zeljko Buvac (ex-Liverpool)