0
3
2

Bundesliga: pogrom drużyny Kamińskiego. Narodziny nowej gwiazdy futbolu

Na światowych boiskach narodziła się właśnie nowa gwiazda. Napastnik Eintrachtu Frankfurt Luka Jović strzelił pięć goli w wygranym aż 7:1 (3:0) meczu z Fortuną Duesseldorf w 8. kolejce niemieckiej Bundesligi. Cały mecz w drużynie gości rozegrał polski obrońca – Marcin Kamiński.
Luka Jović (fot. PAP/EPA)

Bayern Monachium oskarża media o… łamanie konstytucji

Zespół Kamińskiego we Frankfurcie trafił na kapitalnie dysponowanego Serba. Do piątkowego meczu Jović w tym sezonie strzelił pięć goli we wszystkich rozgrywkach dla Eintrachtu oraz młodzieżowej reprezentacji Serbii. Teraz podwoił te statystyki.

20-letni zawodnik od dłuższego czasu był uznawany za niezwykły talent i ten sezon wydaje się być przełomowy dla urodzonego w Bijelijnie zawodnika. Już w pierwszej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza Fortuny Michaela Rensinga, który w przeszłości występował m.in. w Bayernie Monachium.

To był jednak dopiero początek niesamowitego festiwalu strzeleckiego młodego Serba. W drugiej połowie pomiędzy 55. a 72. minutą meczu Jović ustrzelił klasycznego hat-tricka, łącznie zdobywając pięć bramek w meczu na Commerzbank-Arena. Serb zszedł z boiska w 86. minucie spotkania żegnany przez kibiców owacją na stojąco. Stał się najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi, który strzelił pięć goli w jednym spotkaniu.

Dodatkowo dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczył Francuz Sebastien Haller, a Fortunę było stać jedynie na honorowego gola autorstwa Belga Dodi Lukebakio.

Wyczyn Jovicia przypomina niesamowity mecz Roberta Lewandowskiego, który w niecałe 9. minut strzelił pięć goli dla Bayernu Monachium w meczu ligowym z Wolfsburgiem (5:1) 22 września 2015 roku.

Dzięki okazałemu zwycięstwu Eintracht awansował na szóste miejsce w tabeli z 13. punktami na koncie. Fortuna Dusseldorf z pięcioma "oczkami" zajmuje ostatnią pozycję w Bundeslidze.

JAK ZAGRAŁ MARCIN KAMIŃSKI?

Podobnie jak cała defensywa Fortuny – polski obrońca będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Katastrofalne błędy w kryciu, brak komunikacji, zero pomysłu na zatrzymanie niebywałego Jovicia to największe grzechy tego dnia wszystkich obrońców z Duseeldorfu – w tym niestety polskiego zawodnika. Przy siedmiu straconych golach (a paść ich mogło jeszcze więcej) nie można inaczej ocenić postawy Kamińskiego, jak jednym słowem – dramat. OCENA SPORT.TVP.PL – 1 (w skali od 1 do 10).