tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kinguin i Virtus.pro zaproszone do zamkniętych kwalifikacji EU Minor

Organizatorzy kolejnego turnieju Counter-Strike: Global Offensive rangi Major w Katowicach przedstawili listę zaproszonych drużyn, które zagrają w zamkniętych kwalifikacjach do EU Minor. Wśród nich znajdują się Polacy z Virtus.pro oraz Team Kinguin.
Virtus.pro (fot. ESL)

Dallas organizatorem DreamHack Masters 2019

22 października rozpocznie się kolejny żmudny proces kwalifikacyjny na turniej rangi Major Intel Extreme Masters w Katowicach. Firma ESL jako organizator rozesłała zaproszenia do drużyn, które rozpoczną kwalifikacje od zamkniętej części. Poprzedzona ona zostanie eliminacjami otwartymi, z których najlepsza ósemka dołączy do drużyn uprzywilejowanych, aby powalczyć o osiem miejsc na europejskim turnieju Minor. Będzie on ostatnim etapem, z którego tylko dwie drużyny zakwalifikują się do fazy Challenger IEM Katowice.

Wśród drużyn zaproszonych do zamkniętej części eliminacji znalazły się dwie polskie formacje, które reprezentują barwy Virtus.pro oraz Team Kinguin. Ci pierwsi utracili miejsce na turniejach rangi Major po raz pierwszy w historii w Londynie, gdzie zakończyli Challenger Stage z bilansem trzech porażek przy braku zwycięstw. Jeśli chodzi o Team Kinguin to popularne Pingwiny w pełni zasłużyli na to zaproszenie prezentując w ostatnich tygodniach bardzo dobrą i solidną formę. TaZ i spółka są obecnie najlepszą drużyną w Polsce, a potwierdzić to może ostatni tytuł ESL Mistrzostw Polski, które odbyły się podczas Poznań Game Arena.

Drużyny zaproszone do zamkniętych kwalifikacji do EU Minor:

Team Kinguin
Virtus.pro
ENCE Esports
Optic Gaming
Heroic
North
es-Space Soliders
mousesports

podobne informacje

Magisk na 7. miejscu wśród najlepszych graczy CS:GO w 2018 roku

Virtus.pro zaproszone na turniej Charleroi Esports!

Szósty zawodnik zamiast trenera? BIG i Cloud9 wykorzystują lukę w regulaminie IEM Katowice

Najlepszy prowadzący - gla1ve na 8. miejscu na świecie w 2018 roku