tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Andrzej Wawrzyk o walce Artur Szpilka – Mariusz Wach: przegrany może się pakować

– To będzie niesamowita, emocjonująca walka. Jedyna walka w dzisiejszym polskim boksie, którą chciałbym zobaczyć. W tej walce są emocje. Oni obaj są w takim miejscu, że ten, który przegra, może się pakować, wygrana natomiast winduje dwa poziomy wyżej – mówi o pojedynku Artura Szpilki (21-3, 15 KO) z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO) Andrzej Wawrzyk. Transmisja gali w Gliwicach 10 listopada w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej.
ARTUR SZPILKA I MARIUSZ WACH PODCZAS KONFERENCJI PRASOWEJ (FOT. PAP)

Wach vs Szpilka. Armia sparingpartnerów pomaga "Wikingowi"

Starcie byłych pretendentów do mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej będzie główną atrakcją gali KnockOut Boxing Night #5 zaplanowanej na 10 listopada w Gliwicach.

Wach w swoim ostatnim występie przegrał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Jarrellem Millerem, który niedawno błyskawicznie rozbił Tomasza Adamka. Krakowianin nie mógł jednak przeciw Amerykaninowi zaprezentować pełni swoich możliwości, bo w trakcie pojedynku doznał złamania ręki. Mimo wszystko w opinii Wawrzyka popularny "Wiking" w konfrontacji z Millerem pokazał , że może być groźny dla każdego i "Szpila" będzie musiał być w ringu bardzo ostrożny.

– To był bardzo dobry boks. Mariusz, boksując z Millerem, zadawał dużo ciosów, chciał zwyciężyć. Jeśli z takim nastawieniem wyjdzie do Szpilki, to walka będzie dla Artura ciężka. Artur będzie musiał "włączyć" nogi. Na nokaut się nie może nastawiać, bo Wacha nie da się znokautować – nikomu się to nie udało i nikomu się nie uda, on potrafi przyjąć wszystko – ocenia Wawrzyk, który obu pięściarzy znakomicie zna z sali treningowej.

– Artur będzie musiał boksować inteligentnie, punktować, obijać doły i uciekać. Jeśli Mariusz złapie formę, to będzie napierał i będzie bił te swoje cepy i zamachowe. Będzie ciekawie! Myślę, że Artur wygra na punkty, chyba że dojdzie silny cios i Artur tego nie utrzyma – wtedy Mariusz wygra przed czasem – prognozuje były challenger do pasa WBA.

Na gali w Gliwicach oprócz Szpilki i Wawrzyka wystąpią także m.in. mistrzyni WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska, notowany w czołówce światowych rankingów kategorii średniej Maciej Sulęcki oraz niepokonani Paweł Stępień i Przemysław Zyśk.

Piotr Wilczewski: Artur Szpilka po walce z Deontayem Wilderem jest innym pięściarzem
Artur Szpilka o swoich "dzieciach": rozumiemy się bez słów
Mateusz Rzadkosz: Mariusz Wach vs Artur Szpilka? Zdecyduje głowa
Szpilka i Wach na konferencji w Gliwicach. Walka coraz bliżej
Artur Szpilka: Mariusz Wach ma betonową szczękę
Mariusz Wach: jadę na teren Artura Szpilki, więc muszę poszukać nokautu

podobne informacje

Artur Szpilka ma nowego trenera. Teraz kierunek: Hiszpania

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

TOP 2018: najpopularniejsze wideo w serwisie SPORT.TVP.PL

Rok w boksie. Twardogłowy Szpilka i sędzia we krwi