0
3
3

Szalony mecz na Stamford Bridge. Mourinho nie wytrzymał

Najciekawsze spotkanie 9. kolejki w lidze angielskiej nie zawiodło oczekiwań kibiców. Manchester United zremisował na wyjeździe z Chelsea 2:2. Bohaterem gospodarzy został Ross Barkley, który trafił do bramki w ostatniej minucie doliczonego czasu.
Anthony Martial (L) i Ashley Young (fot. Getty Images)

Obie drużyny do spotkania przystępowały w zupełnie odmiennych nastrojach. Chelsea walczyła z trudnym rywalem o punkty, które miały pozwolić jej utrzymać się na szczycie tabeli. Manchester, po bardzo kiepskim początku sezonu, próbuje dołączyć do ścisłej czołówki. Sobotni szlagier był w szczególności ważny dla Jose Mourinho. Media spekulowały, że w razie porażki szkoleniowiec może stracić pracę.

Zaczęło się udanie dla gospodarzy. The Blues byli bardziej aktywni, a w 21. minucie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym zawodnicy gospodarzy ściągnęli na siebie uwagę obrońców, co wykorzystał Antonio Ruediger, zdobywając bramkę. Dzięki temu to Chelsea prowadziła do przerwy.

W drugiej części spotkania sytuacja się odwróciła. Znakomity fragment meczu zanotował Anthony Martial. W 55. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i zdobył wyrównującą bramkę. Niespełna 20 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców.

Manchester prowadził na Stamford Bridge i wydawało się, że po ostatniej serii bezbarwnych spotkań wreszcie wywiezie trzy punkty z trudnego terenu. Wszystko zmieniło się jednak w 96. minucie. Po dośrodkowaniu, obrońcy United zupełnie pogubili się w kryciu. Pomimo, że drużynę ratował najpierw słupek, a następnie David de Gea. Trzecią próbę wykorzystał Ross Barkley.

Anglik zapewnił tym samym Chelsea remis w szalonym spotkaniu z Manchesterem United. W ostatnich sekundach starcia emocje przeniosły się nawet… poza murawę. Po ostatniej bramce członkowie sztabu The Blues cieszyli się zbyt ekspresywnie w pobliżu ławki rezerwowej gości. Rozwścieczyło to Mourinho, który… ruszył tak dynamicznie w kierunku rywali, że musiał zostać powstrzymywany przez ochroniarzy.