1
3
3

Robert Lewandowski bohaterem Bayernu. Asysta i wygrana Łukasza Piszczka

Po czterech z rzędu meczach bez wygranej Bayern Monachium wrócił na zwycięskie tory. Głównie za sprawą Roberta Lewandowskiego, który strzelił dwa gole i wypracował trzeciego w wygranym 3:1 (1:0) spotkaniu z Wolfsburgiem. Klasę znowu pokazała Borussia Dortmund. Asystę przy jednej z czterech bramek wbitych VfB Stuttgart (4:0) zaliczył Łukasz Piszczek.
Robert Lewandowski (fot. Getty)

Tak padły gole:
0:1 (30') – Mats Hummels posłał prostopadłe podanie między formacjami rywali, Thiago Alcantara sprytnie przepuścił piłkę, która trafiła pod nogi Roberta Lewandowskiego. Polak wyszedł na dobrą pozycję i trafił między nogami Koena Casteelsa.
0:2 (49') – Wielki błąd Brazylijczyka Williama, który za lekko zgrywał piłkę głową do bramkarza. Przejął ją "Lewy", minął Casteelsa i trafił do pustej bramki.
1:2 (63') – Wprowadzony trzy minuty wcześniej Admir Mehmedi świetnie wyszedł do podania z głębi pola, zgrał do środka, a tam czekał już zupełnie niepilnowany Wout Weghorst.
1:3 (72') – Świetne rozegranie Lewandowskiego do Jamesa, który spokojnie, lewą nogą trafił przy słupku. Polak z asystą.

Robert Lewandowski (Ś) świętuje zdobycie drugiego gola (fot. PAP/EPA)

Pozostałe sytuacje:
12' – Casteels czujnie obronił dobry strzał z rzutu wolnego Jamesa Rodrigueza
25' – sytuacyjny strzał Lewandowskiego był bardzo nieczysty, ale i tak piłka zmierzała w światło bramki. Znów zdołał jednak świetnie obronić bramkarz Wolfsburga
32' – Arjen Robben wypatrzył z prawej strony Jamesa, ten nie był na spalonym, ale znowu powstrzymał go Casteels
57' – Druga żółta kartka dla Robbena (pierwszą dostał za symulowanie w polu karnym) i Holender wyleciał z boiska po bardzo słabym występie.
75' – Kolejna świetna akcja Lewandowskiego, strzał lewą nogą, ale Casteels wyciągnął się jak długi i zbił piłkę na rzut rożny.

Ocena Lewandowskiego: 9 (w skali 1-10)
Jak już przełamywać strzelecki impas, to w takim stylu. Po czterech meczach bez gola Polak trafił dwukrotnie, zaliczył asystę, a miał jeszcze co najmniej dwie dobre okazje do zdobycia hat-tricka. Ale to nie wszystko. Cofał się do rozegrania, wygrywał pojedynki i był najlepszym zawodnikiem Bayernu na boisku. "Lewy" lubi "zapolować na Wilki", co znów udowodnił.

Nicolas Gonzalez (L) i Łukasz Piszczek (fot. Getty)

Na pozostałych stadionach:
Czwarty mecz z rzędu z co najmniej czterema strzelonymi golami? "Keine Problem!" – powiedzieli piłkarze Borussii Dortmund. Tym razem rozbili na wyjeździe Stuttgart, 3:0 prowadzili już po 25 minutach. Gole strzelali Jadon Sancho, Marco Reus (po podaniu Łukasza Piszczka), rewelacyjny Paco Alcacer i na koniec Maximilian Philipp.

Wygrało też Hoffenheim, a dwa gole strzeliło inne, angielskie odkrycie Bundesligi, czyli Reiss Nelson. Bayer Leverkusen wywalczył z kolei remis 2:2 w meczu z Hannoverem po golu Karima Bellarabiego w czwartej minucie doliczonego czasu. Dzięki temu Aptekarze oddalili się nieco od strefy spadkowej.

Wszystkie aktualne wyniki i tabelę Bundesligi sprawdzisz w dziale "Niemcy".