1
3
3

Skandal w meczu Polaka. Absurdalna czerwona kartka

W meczu 9. kolejki Serie A Spal z Thiago Cionkiem w składzie wygrało na wyjeździe z Romą 2:0 (1:0). Drużyna reprezentanta Polski mecz musiała kończyć w osłabieniu. W drugiej połowie dwie żółte kartki w zaledwie kilkadziesiąt sekund otrzymał Vanja Milinković-Savić. W całej sytuacji najbardziej zadziwiające jest jednak to, za co sędzia ukarał bramkarza gości...
Vanja Milinković-Savić (L) (fot. PAP)

Po czterech ligowych porażkach z rzędu piłkarze Spal przyjechali do Rzymu niemal jak na ścięcie. I rzeczywiście od pierwszych minut prezentowali się zdecydowanie słabiej od gospodarzy.

Zepchnięci do głębokiej defensywy szukali swojej szansy w kontrach. Przed przerwą udało im się zaskoczyć gospodarzy tylko raz, za to skutecznie. W 38. minucie Lorenzo Pellegrini sfaulował w polu karnym rozpędzonego Andreę Petagnę. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Andrea Petagna (fot. PAP) W drugiej połowie gracze Romy nadal razili nieskutecznością. Goście tymczasem wykorzystali stały fragment gry. W 56. minucie po dośrodkowaniu Mirko Valdifioriego z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Kevin Bonifazi.

Od tego momentu piłkarze Spal byli już skoncentrowani tylko i wyłącznie na obronie korzystnego rezultatu. Na kwadrans przed końcem kilka cennych sekund postanowił "ukraść" Vanja Milinković-Savić. Za grę na czas został ukarany żółtą kartką. Wówczas na murawie pojawiła się drugą piłka. Zdenerwowany bramkarz chwycił futbolówkę i ze złością wyrzucił ją za końcową linię, za co arbiter... pokazał mu drugi żółty kartonik.

Były gracz Lechii Gdańsk rzeczywiście zatem zyskał sporo czasu, choć takich konsekwencji z pewnością się nie spodziewał. "Śmieszne sceny na Stadio Olimpico" – skomentowano całą sytuację na Twitterze Romy, choć do śmiechu nie powinno być ani gospodarzom, ani serbskiemu golkiperowi.

Ostatecznie Spal udało się dotrwać z wynikiem 2:0 do końca spotkania. Cały mecz rozegrał Thiago Cionek.