1
:
1
1:0
18'Cristiano Ronaldo

Serie A: Juventus – Genoa CFC. Piątek bez gola, ale z cennym punktem

Niespodziewany wynik padł w Turynie, gdzie Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce podejmował Genoę, w której całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek. Stara Dama zremisowała 1:1 (1:0) w meczu 9. kolejki włoskiej Serie A. Tym samym piłkarze Juve po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty w lidze.
Krzysztof Piątek w meczu z Juventusem (fot. Getty Images)

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Juventusu z Genoą

Przed meczem zdecydowanym faworytem meczu byli mistrzowie Włoch. Juventus we wcześniejszych ośmiu spotkaniach zanotował osiem zwycięstw i jest liderem Serie A. Tymczasem 12. w tabeli Genoa dość niespodziewanie zdecydowała się na zmianę trenera. Po raz trzeci szkoleniowcem tego klubu został Chorwat Ivan Jurić, który 9 października zastąpił na tym stanowisku Davide Ballardiniego.

Goście mogli co najwyżej liczyć na kolejny dobry mecz w wykonaniu Krzysztofa Piątka, który w tym roku w 28 spotkaniach strzelił aż 28 goli. Do tej pory Piątek w każdym swoim występie dla Genoi zdobywał przynajmniej jedno trafienie. Jednak w zespole Starej Damy równie imponujące statystyki miał Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Pierwsza połowa potwierdziła przewidywania eskpertów. Juventus był stroną zdecydowanie przeważającą. Szczególnie aktywne były skrzydła Starej Damy. Świetne podania w pole karne słał choćby Kolumbijczyk Juan Cuadrado.

W 18. minucie spotkania Cristiano Ronaldo zdołał złamać obronę gospodarzy. Po rykoszecie, który zmylił bramkarza Portugalczyk dopadł do futbolówki i z bliska umieścił ją w siatce. Był to 400. gol Ronaldo w występach w pięciu największych ligach na świecie.

W drugiej połowie znów do ataków ruszył Juventus, który mógł zdobyć bramkę po rzucie rożnym już w 47. minucie meczu, ale strzał Mehdiego Benatii minimalnie minął cel.

To był sygnał dla gości na pobudkę. Genoę poderwał do boju Krzysztof Piątek, który oddał bardzo niebezpieczny strzał, który zdołał jednak wybić Wojciech Szczęsny. Polak uderzał też głową po rzucie rożnym, ale piłka o kilka centymetrów minęła bramkę Starej Damy. Czego nie dokonał Piątek – dokonał Daniel Bessa. Włoch po kapitalnym dośrodkowaniu w pole karne Juve Cristiana Kouame mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Jak się okazało było to trafienie na wagę remisu. Juventus do końca próbował wygrać spotkanie, ale defensywa gości utrzymała wynik i sensacja w Turynie stała się faktem.

JAK GRALI POLACY?

Wojciech Szczęsny

Polski bramkarz miał bardzo niewiele pracy w sobotnim meczu. Szczelna obrona Juventusu nie przepuszczała zbyt wiele razy napastników gości. W pierwszej połowie zawodnicy Genoi oddali zaledwie dwa strzały, z których żaden nie sięgnął celu. W drugiej części gry to się jednak zmieniło. Bardzo aktywny był Piątek. Szczęsny instynktownie obronił strzał polskiego napastnika z dystansu. Był jednak bezradny przy golu Bessy. W sumie polski bramkarz wypadł bardzo przyzwoicie, ale puścił gola, który zdecydował o stracie punktów.
OCENA SPORT.TVP.PL: 7 (w skali 1-10)

Krzysztof Piątek

W pierwszej połowie strzelał zaledwie raz na bramkę Juventusu. Na dodatek uderzenie z dystansu zostało zablokowane przez obrońców. Poza tym nie miał specjalnie okazji – odcięty od piłek przez świetnie spisującą się defensywę gospodarzy. Ponadto nie upilnował też Cristiano Ronaldo, mimo iż był obok niego w polu karnym przy strzelonym golu. Ciężko jednak winić go w tej sytaucji, gdyż minął się z piłką po niefortunnej interwencji bramkarza Genoi. Polski napastnik zdecydowanie poprawił grę w drugiej połowie. Najpierw oddał bardzo groźny i co najważniejsze – celny strzał z dystansu, który z trudem odbił Szczęsny. Następnie po rzucie rożnym główkował, ale piłka o centymetry minęła bramkę Juventusu. Był w polu karnym, gdy padł gol wyrównujący. Cały czas pokazywał się kolegom z drużyny. Całkiem niezły występ polskiego napastnika, mimo braku gola.