0
3
3

Wygrana Barcy i... poważna kontuzja Leo Messiego

FC Barcelona wygrała 4:2 (2:0) z Sevillą i awansowała na pozycję lidera La Liga. Sobotni wieczór nie był jednak całkowicie udany dla katalońskiego klubu. Jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić kapitan drużyny. Leo Messi doznał kontuzji prawego łokcia.
Leo Messi (fot. Getty Images)

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w drugiej minucie dogranie Messiego wykorzystał Philippe Coutinho. Brazylijczyk mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Kilkanaście minut później prowadzenie Katalończyków podwyższył Messi.

Choć FC Barcelona prowadziła 2:0, nie mogła schodzić do szatni w pełni zadowolona. Jeszcze w pierwszej części spotkania murawę musiał opuścić Messi. Kapitan drużyny niefortunnie upadł na ziemię, doznając przy tym kontuzji prawego łokcia. Pierwsze spekulacje na temat stanu zdrowia Argentyńczyka nie są optymistyczne. Według dziennikarzy hiszpańskiej "Marca" zawodnik nie zagra w najbliższych tygodniach. Opuści tym samym nadchodzące starcie z Realem Madryt.

Mimo braku kapitana, w drugiej połowie FC Barcelona nie spuściła z tonu. W 62. minucie w polu karnym sfaulowany został Luis Suarez. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie.

Mimo że różnica bramkowa była spora, Sevilla w końcówce zmobilizowała się do ataku. W 79. minucie bramkę na 1:3 zdobył Pablo Sarabia. Chwilę później Barcelonę z tarapatów kilkukrotnie musiał ratować Marc-Andre Ter Stegen. Spokój Dumie Katalonii przywrócił gol Ivana Rakiticia. Po nim Sevilla odpowiedziała jeszcze jednym trafieniem. Bramka Luisa Muriela była jednak tylko golem na otarcie łez.

Barcelona triumfując 4:2 (2:0), awansowała na pozycję lidera ligi.